Usuwanie i naprawa wgnieceń

W sytuacji korzystania z usługi usuwania wgnieceń nie ma konieczności korzystania z innego środka transportu czy nerwowego oczekiwania na odbiór auta. Pojedyncze wgniecenie usuwamy niemal od ręki. Dodatkowo do dyspozycji Klientów oddajemy komfortowe poczekalnie, w których przy kawie mogą zaczekać na wykonanie naprawy karoserii aluminiowej czy bezinwazyjne wyciągnięcie wgniotki. Przy naprawach tradycyjnych karoserii stalowej lub aluminiowej, Klient otrzymuje auto zastępcze.

Wgniecenia karoserii są często efektem uczestniczenia w stłuczce czy wypadku, ale niepożądane wgniotki mogą być również wynikiem nieuważnego parkowania, uderzenia w słupek lub bramę czy innych pechowych zdarzeń związanych z jazdą samochodem. Auto może doznać uszczerbku także wtedy, gdy nie jest w ruchu np. w wyniku aktu wandalizmu czy opadu gradu. Zatrudnieni u nas specjaliści mają największe w kraju doświadczenie w precyzyjnym usuwaniu wgnieceń po opadach atmosferycznych.

Naprawiamy wgniecenia w różnych modelach aut

Zajmujemy się naprawą wgnieceń w różnych rodzajach i modelach samochodów osobowych, a także małych i średnich dostawczych. Gwarantujemy szybkie i rzetelne wykonanie usługi. Zakres prowadzonych prac zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klienta. Oferujemy również inne usługi jak naprawy karoserii po stłuczce.

Usuwamy wgniecenia ponadnormatywne podczas przygotowania auta do zdania po leasingu

Nie każde wgniecenie trzeba usuwać. Zaskoczenie? Dla naszych Klientów posiadających auta w leasingu usuwamy wgniecenia tylko ponadnormatywne, które mogłyby generować kary finansowe przy zwrocie auta.

Jeśli tak niefortunnie się złożyło, że masz wgniecenie w samochodzie, zanim zaczniesz szukać pomocy – odwiedź jeden z warsztatów S-PLUS. Udzielimy Ci wszelkich potrzebnych informacji na temat realizacji usługi, a jeśli zdecydujesz się powierzyć nam swoje auto, dołożymy wszelkich starań, by efekty usuwania wgnieceń były dla Ciebie w pełni satysfakcjonujące. Aby ułatwić Ci kontakt z nami, oddajemy do Twojej dyspozycji bezpłatną infolinię pod nr 800 800 505. Możesz też skorzystać z innych możliwości kontaktu.

Potrzebujesz więcej informacji? DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ na temat przygotowania auta do zwrotu po leasingu.

Jak przebiega naprawa wgnieceń?

Uszkodzenia karoserii, w tym także wgniecenia, negatywnie wpływają na wygląd pojazdu oraz jego wartość. Nie musisz się na to godzić czy wykorzystywać wypełniacze. Naprawę wgnieceń przeprowadzamy przy wykorzystaniu technologii PDR, pozwalającej na bezinwazyjną poprawę stanu karoserii nawet w poważnych i rozległych przypadkach. W porównaniu z innymi metodami jest ona bezpieczna dla lakieru, co nie wymaga późniejszego nakładania nowych powłok lakierniczych. Pozwala nie tylko przywrócić stan pierwotny karoserii, ale też wyeliminować koszty związane z potrzebą lakierowania naprawianej powierzchni, których poniesienie jest niezbędne w przypadku wykorzystania innych sposobów. Jest też ekspresowo szybka!

Usunięcie typowego wgniecenia w salonie sieci S-PLUS trwa około 30 minut.

Usuwanie wgnieceń

Usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania

Niewielkie wgniecenia karoserii można znaleźć niemal na każdym samochodzie. W S-PLUS takie usterki usuwamy błyskawicznie, bez konieczności lakierowania uszkodzonej powierzchni. Dodatkowymi zaletami stosowanej metody są brak konieczności szpachlowania i wymiany uszkodzonego elementu. Dzięki temu naprawa jest zdecydowanie tańsza i szybsza niż w przypadku tradycyjnych metod naprawczych. Większy problem z usunięciem wgniecenia może się pojawić na wzmocnionych miejscach karoserii oraz tuż nad nimi, na przetłoczeniach oraz na krawędziach jednak z pewnością warto spróbować się tego podjąć. Nie należy się przy tym spieszyć, ponieważ zadanie wymaga czasu, precyzji i cierpliwości.

Naprawa może być wykonywana również w autach, które już były naprawiane lakierniczo. Usuwanie wgnieceń przynosi jednak znacznie lepsze rezultaty w przypadku samochodów, które nie były wcześniej poddawane tradycyjnym zabiegom blacharskim takim jak szpachlowanie. Po naprawie karoserii polerujemy lakier z użyciem pasty polerskiej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Usuwanie wgnieceń

Wyciąganie wgnieceń po opadach atmosferycznych

W wyniku zmian klimatu coraz częściej doświadczamy niespodziewanych zjawisk pogodowych, takich jak gradobicia. Padający grad może mocno uszkodzić samochód, głównie powierzchnię karoserii. Dzięki wykorzystaniu technologii Glue Puller (metoda klejowa) i PDR (Paintless Dent Removal – metoda wypychowa) jest możliwe szybsze i tańsze wyciągnięcie wgnieceń niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod naprawczych. Obie metody pozwalają bezinwazyjne usunąć wgniecenia po gradobiciu bez lakierowania i szpachlowania karoserii.

W trakcie naprawy Glue Puller używa się grzybków (adapterów), które wyciąga się udarowo i w ten sposób prostuje blachę. Potrzebne są również łyżki do wgnieceń i plastikowe pobijaki, aby w razie czego poprawić ułożenie za mocno wypchniętej blachy. Metoda PDR polega na wypychaniu wgniecenia od spodu blachy. Jest to metoda bardziej precyzyjna i szybsza, ale ograniczeniem są profile zamknięte. Metody napraw bezlakierowego usuwania wgnieceń stosują nie tylko indywidualni użytkownicy samochodów, ale również dealerzy samochodowi. Często bowiem zdarza się, że niebezpieczne zjawiska atmosferyczne uszkadzają stalową lub aluminiową karoserię aut zaparkowanych na parkingach salonów samochodowych. Wówczas nieinwazyjne usuwanie wgniotek jest jedynym wyborem. Najlepszym sposobem na zlokalizowanie każdego załamania, ale i na ocenę jakości wykonania naprawy, jest przyjrzenie się wypukłościom blachy w świetle specjalnej lampy cieniowej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE
sieć salonów   zgłoś szkolenie