Odkurzanie i pranie tapicerki samochodowej jest czynnością najczęściej spotykaną na rynku w procesach kosmetyki samochodowej. Celem czyszczenia wnętrza samochodu jest nie tyle pozbawienie go powierzchownych, widocznych zabrudzeń, ile głębokie odczyszczenie oraz pozbawienie śladów dotychczasowej eksploatacji. Tym samym czyszczona powierzchnia doprowadzana jest do stanu fabrycznej (lub niemal fabrycznej) czystości. Istotna jest przede wszystkim dokładność wykonania czynności. Ostateczny efekt odkurzania i prania tapicerki zależy od trzech podstawowych elementów: narzędzi, preparatów oraz umiejętności.

W punktach S-PLUS świadczymy usługi profesjonalnej auto kosmetyki, dlatego zarówno narzędzia, jak i preparaty, którymi posługują się nasi technicy, to materiały specjalistyczne cechujące się zwiększoną skutecznością i wydajnością. Środki chemiczne używane do prania tapicerki samochodowej oraz wykładzin dywanowych wnętrza pojazdu mają działanie odtłuszczające i penetrujące, dzięki czemu usuwane są nie tylko powierzchniowe zabrudzenia, ale też i te wnikające głęboko w strukturę materiału. Ciekawostką jest, że pranie tapicerki w Salonie S-PLUS odbywa się z zastosowaniem piany.

Dlaczego do prania obić foteli samochodowych używamy piany?

Do prania obić foteli samochodowych wykorzystujemy pianę, która powstaje w wytwornicy. Dzięki użyciu wytwornicy piany możliwe jest zwiększenie skuteczności działania preparatów przy zminimalizowaniu potrzebnej do tego ilości wody. Pianowa technika mycia z wykorzystaniem ręcznych – pneumatycznych oraz automatycznych wytwornic piany z uwagi na swą efektywność jest wykorzystywana nie tylko do czyszczenia tapicerek i innych elementów tekstylnych w samochodach. Poza branżą motoryzacyjną pianę z powodzeniem wykorzystuje się do usuwania różnych rodzajów zanieczyszczeń z dużych otwartych powierzchni. Mycie pianowe jest podstawowym sposobem na utrzymanie higieny np. w sektorze przetwórstwa spożywczego.

Skuteczne czyszczenie każdego rodzaju tapicerki w aucie

Produkcja piany w wytwornicy rozpoczyna się od pompowania wody. Pod wpływem powstałego ciśnienia pobierany jest środek chemiczny przeznaczony do czyszczenia tapicerki skórzanej lub materiałowej. Następnie preparat myjący jest mieszany z wodą i ze sprężonym powietrzem. Wytwarzająca się aktywna piana przechodzi przez lancę myjącą, równomiernie pokrywając materiał na siedzeniach samochodu. Na rezultat prania tapicerki samochodowej za pomocą aktywnej piany wpływa kilka czynników:

  • sposób prowadzenia lancy myjącej,
  • dobór preparatu odpowiedniego do typu materiału na obiciach,
  • oddziaływanie zastosowanych preparatów do mycia,
  • podatność materiału na czyszczenie i odplamianie,
  • ustalenie optymalnych parametrów: ciśnienia, temperatury i czasu.
Pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej
800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE USŁUGI

Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej
Czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej
Mycie komory silnika
Mycie komory silnika
Usuwanie zapachów – ozonowanie samochodu
Usuwanie zapachów – ozonowanie samochodu
sieć salonów   zgłoś szkolenie