Otarcia czy inne uszkodzenia lakieru można z powodzeniem usunąć, unikając kosztownego lakierowania całego auta. Wystarczy malowanie elementu samochodu. Rozwiązaniem są naprawy SMART a dokładnie metoda miejscowego lakierowania znana jako lakierowanie SPOT. Naprawa SPOT idealnie nadaje się do usuwania skutków szkód parkingowych czy niewielkich otarć samochodu, które najczęściej dotykają zderzaków, drzwi i błotników. Metodą lakierowania SPOT usuwamy także uszkodzenia lakierowanych ozdobnych listew bocznych, obudów lusterek, a także naprawiamy obite ranty drzwi czy zarysowane felgi aluminiowe.

Wszystkie prace wykonujemy bez demontażu elementów. Pozwala to uniknąć wielu problemów, znacznie też skraca czas naprawy. Typowe uszkodzenie usuniemy już w 90 minut! Dzięki SPOT miejsce naprawy jest ograniczone do powierzchni tylko nieco większej od samego uszkodzenia. Pozwala to na zachowanie w większości oryginalnego lakieru, a obszar naprawy pozostaje niezauważalny. Zmniejszenie powierzchni naprawy ma również wpływ na koszt usługi. Lakierowanie SPOT jest średnio 60% tańsze od typowej naprawy lakierniczej.

Naprawa elementów karoserii obejmuje m.in.:

  • Rysy na zderzaku,
  • Otarcie na błotniku i drzwiach,
  • Otarcie obudowy lusterka zewnętrznego,
  • Uszkodzenie na listwach i klamkach,
  • Głębokie rysy na lakierowanych elementach karoserii.

Malowanie elementu samochodu

Przed przystąpieniem do malowania konkretnego elementu samochodu niezbędne jest ustalenie planu postępowania. Bezsprzecznie należy przestrzegać norm technologii producenta danej marki samochodu. Diagnoza stanu pojazdu wskazuje uszkodzenia i części, które wymagają naprawy lub wymiany oraz określa elementy przeznaczone do malowania. W zależności od stanu pojazdu naprawa powinna przywrócić mu bezpieczeństwo lub jedynie walory estetyczne. Istotne też, aby nie była kosztowna, a stosowane techniki i substancje w jak najmniejszym stopniu wpływały na środowisko naturalne. Po kalkulacji i naprawach przystępujemy do lakierowania miejscowego, a jeśli to niemożliwe do lakierowania większej powierzchni. W przypadku zderzaków zazwyczaj maluje się obszar pomiędzy krawędziami danego elementu samochodu, elementy oddzielone listwą lub fragmentem karoserii. Kiedy malowanym elementem jest pokrywa nadwozia, lakierowanie SPOT obejmuje powierzchnie leżące na jednej płaszczyźnie, ich podział także wyznaczają krzywizny i naturalne przedzielenia.

Lakierowanie spot
Lakierowanie spot
800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE USŁUGI

Lakierowanie dużych powierzchni
Lakierowanie dużych powierzchni
sieć salonów   zgłoś szkolenie