Czy plastikowy zderzak samochodowy po ”zespawaniu” będzie miał takie same właściwości jak nowy? Zdecydowanie tak! Stosujemy metodę spawania plastiku z wykorzystaniem spoin dobranych w zależności od materiału naprawianego elementu i optymalnej temperatury zgrzewania, uzyskiwanej przy pomocy elektrycznej zgrzewarki o regulowanej temperaturze stopki.

Dodatkowo, obszar dookoła pęknięcia lub ubytku jest wzmacniany poprzez zatopienie w materiał i spoinę elastycznej, nierdzewnej siatki aluminiowej lub z włókna sztucznego, która jeszcze skuteczniej przywraca parametry wytrzymałościowe naprawianego elementu.

Ta technika naprawy zderzaków pozwala na skorygowanie pęknięć plastików, zarysowań i uzupełnianie ubytków materiału. Przywraca również wymaganą wytrzymałość naprawianego elementu i zajmuje niewiele czasu (ok. 2 godzin).

Kiedy zderzaki wymagają naprawy?

Zderzaki samochodowe, z racji swojego umiejscowienia, są szczególnie narażone na uszkodzenia. Ich powodem mogą być nie tylko wypadki i kolizje drogowe, lecz również różnego rodzaju otarcia przy wjeżdżaniu na krawężnik czy uderzenia o zaspy. Częsta wymiana zderzaków na nowe może być zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Co zrobić w tej sytuacji? Jazda z mocno wyeksploatowanymi zderzakami na pewno nie jest dobrym pomysłem. Może być to niebezpieczne, gdyby doszło do zderzenia np. z innym samochodem, do tego zużyte zderzaki mocno zaburzają estetyczny wygląd auta. W tej sytuacji fachowa naprawa zderzaków w warsztacie samochodowym będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zderzaki samochodowe produkowane są z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Przy wszystkich zaletach materiału jest on też, niestety, podatny na uszkodzenia. Nic dziwnego, że Klienci często zgłaszają się do warsztatów z pytaniem o naprawę zderzaków. Koszt takiej usługi zależy m.in. od tego, z jak dużymi uszkodzeniami mamy do czynienia: czy są to tylko rysy na pokrywającym je lakierze, czy może większe ubytki materiału.

W warsztatach S-PLUS wykonujemy również naprawy innych elementów z tworzywa oraz fachowe naprawy szyb. Zapraszamy do kontaktu.

800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE USŁUGI

Usuwanie wgnieceń i pęknięć
Usuwanie wgnieceń i pęknięć
Odtwarzanie struktury elementów plastikowych
Odtwarzanie struktury elementów plastikowych
Lakierowanie plastikowych elementów karoserii
Lakierowanie plastikowych elementów karoserii