Czy naprawiony plastikowy zderzak po ”zespawaniu” będzie miał takie same właściwości jak nowy? Zdecydowanie tak! Stosujemy metodę spawania plastiku z wykorzystaniem spoin dobranych w zależności od materiału naprawianego elementu i optymalnej temperatury zgrzewania, uzyskiwanej przy pomocy elektrycznej zgrzewarki o regulowanej temperaturze stopki. Dodatkowo obszar dookoła pęknięcia lub ubytku jest wzmacniany poprzez zatopienie w materiał i spoinę elastycznej, nierdzewnej siatki aluminiowej lub z włókna sztucznego, która jeszcze skuteczniej przywraca parametry wytrzymałościowe naprawianego elementu. Ta technika naprawy zderzaków pozwala na usunięcie pęknięć plastików, zarysowań i uzupełnianie ubytków materiału. Przywraca również wymaganą wytrzymałość naprawianego elementu i zajmuje niewiele czasu (ok. 2 godzin).

Kiedy zderzaki wymagają naprawy?

Zderzaki samochodowe, z racji swojego umiejscowienia, są szczególnie narażone na uszkodzenia. Ich powodem mogą być nie tylko wypadki i kolizje drogowe, lecz również różnego rodzaju otarcia przy wjeżdżaniu na krawężnik czy uderzenia o zaspy. Częsta wymiana zderzaków na nowe może być zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Co zrobić w tej sytuacji? Jazda z mocno wyeksploatowanymi zderzakami na pewno nie jest dobrym pomysłem. Może być to niebezpieczne, gdyby doszło do zderzenia np. z innym samochodem, do tego zużyte zderzaki mocno zaburzają estetyczny wygląd auta. W tej sytuacji fachowa naprawa zderzaków w warsztacie samochodowym będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zderzaki samochodowe produkowane są z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Przy wszystkich zaletach materiału jest on też, niestety, podatny na uszkodzenia. Nic dziwnego, że Klienci często zgłaszają się do warsztatów z pytaniem o naprawę zderzaków. Koszt takiej usługi zależy m.in. od tego, z jak dużymi uszkodzeniami mamy do czynienia: czy są to tylko rysy na pokrywającym je lakierze, czy może większe ubytki materiału.

Jak zoptymalizować koszt naprawy plastikowego zderzaka?

W praktyce warsztatowej bardzo często spotykamy się z koniecznością naprawy zderzaka wykonanego z tworzywa sztucznego. Zawsze doradzamy Klientom optymalną metodę naprawy pęknięcia. Zdajemy sobie również sprawę, że eksperci z towarzystw ubezpieczeniowych niemal nigdy nie umieszczają w swoich planach naprawczych napraw okładzin zderzaków. W zamian zalecają operację wymiany, niezależnie od tego do jak poważnego uszkodzenia doszło. Z naszych doświadczeń wynika, że spawanie plastiku jest znacznie tańszym sposobem na naprawę elementów z tworzywa sztucznego – zderzaka, czy listwy progu.

Aby właściwie ocenić koszt naprawy, niezbędna jest indywidualna kalkulacja, w której największe znaczenie ma ocena stopnia uszkodzenia, a może ono być małe, średnie lub duże. Kolejnym istotnym krokiem jest ocena pracochłonności naprawienia usterki, a także kosztów robocizny i materiałów. Do kosztów naprawy warto też doliczyć koszt lakierowania zderzaka. Podstawowa zasada mówi, że i mniejszy element tym słabszy efekt optymalizacji kosztów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, czekamy również w naszych serwisach i zrzeszonych warsztatach. Po oględzinach stanu zderzaków i innych plastikowych części ocenimy czy ich spawanie będzie zasadne, czy też lepiej je wymienić.

800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE USŁUGI

Usuwanie wgnieceń i pęknięć
Usuwanie wgnieceń i pęknięć
Odtwarzanie struktury elementów plastikowych
Odtwarzanie struktury elementów plastikowych
Lakierowanie plastikowych elementów karoserii
Lakierowanie plastikowych elementów karoserii