Nasze warsztaty oferują przygotowanie auta do zdania po leasingu poprzez fachową likwidację szkodzeń. Dzięki skorzystaniu z tej usługi można zmniejszyć kwotę obniżenia wartości rezydualnej pojazdu. Mamy wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem z zakresu wykonywania czynności związanych z katalogiem „dobrego stanu pojazdu” , który wpływa na jego wartość rezydualną.

Podstawą oceny stanu pojazdu jest Przewodnik Zwrotu Pojazdu, opracowany przez ekspertów rynku flotowego w Polsce, w tym Dekrę i SGS.

Zgodnie z nim wyróżnia się dwa rodzaje uszkodzeń:

Uszkodzenia akceptowalne – wynikają z normalnej eksploatacji pojazdów, w tym przypadku użytkownik pojazdu nie zostaje obciążany żadnymi dodatkowymi kosztami.
Uszkodzenia nieakceptowalne – nie są związane z normalną eksploatacją samochodu, takie uszkodzenia wpływają negatywnie na cenę, jaką nabywca będzie gotów zapłacić za auto. W konsekwencji obciążają firmę czy użytkownika wynajmującego auto.

Do drugiej grupy uszkodzeń zaliczamy m.in. uszkodzone szyby, reflektory, nadkola, progi, przedarte (przepalone) tapicerki, rdza, porysowany dach, brak kluczy.

Napraw auto w sieci S-PLUS przed oddaniem! To się opłaca!

Jeżeli planujesz zdanie auta po kontrakcie leasingowym, zabezpiecz interesy swojej firmy poprzez wykonanie usług w serwisie S-PLUS w dogodnym dla Ciebie terminie i czasie. Dzięki takiemu przygotowaniu samochodu Twoja firma nie zostanie obciążona kosztami naprawy usterek ponadnormatywnych.

Czym jest Smart Repair? To innowacyjna metoda prowadzenia szybkich i efektywnych napraw pojazdów. Naprawiamy w ten sposób drobne uszkodzenia auta, które powstały w czasie jego eksploatacji. Smart Repair to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod, pozwalającą na optymalizację kosztów naprawy (są one niemal dwukrotnie niższe), jak i czasu wykonania.

Usługa Smart Repair obejmuje:

Naprawy SPOT - naprawa wgnieceń, otarć, odprysków oraz głębokich rys
Usuwanie wgnieceń karoserii bez lakierowania
Spawanie i wzmacnianie zewnętrznych elementów z tworzyw sztucznych
Usuwanie zarysowań i otarć elementów plastikowych
Naprawy szyb samochodowych
Renowację reflektorów
Naprawę felg
Naprawa plastikowych elementów wewnętrznych
Renowację tapicerek oraz elementów skórzanych
Naprawę tapicerek samochodowych

Oprócz alternatywnych do metod tradycyjnych usług naprawczych oferowanych w sieci S-PLUS naszym Klientom dostarczamy szereg innych narzędzi pozwalających podjąć najlepszą decyzję finansową co do auta ze zbliżającym się terminem zakończenia umowy leasingu.

Do tych narzędzi zaliczamy:

1. Fachowe doradztwo w temacie doboru technologii naprawy przy wsparciu Działu Weryfikacji Centrali sieci S-PLUS

2. Dedykowane raporty online z pełnym stanem pojazdu przed zdaniem, dokumentacją zdjęciową, wyceną potencjalnych kosztów naprawczych oraz czasu potrzebnego na naprawę

3. Analizę opłacalności wykonywania poszczególnych napraw versus opłaty – kary od leasingodawcy za szkody ponadnormatywne

4. Koordynację całego procesu przygotowania aut do zdania przez specjalny zespół doradców w centrali S-PLUS, w tym umawianie oględzin pojazdów na terenie całego kraju, konsultacje zakresu napraw oraz monitoring napraw zleconych

5. Rozliczenie kilku czy kilkudziesięciu napraw w całym kraju z jednym podmiotem – centralą S-PLUS.

Zleć nam przygotowanie Twojego auta do zdania po leasingu. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów procesu przy pomocy naszej organizacji.

Nie zwlekaj z pytaniami. Czekamy, aby z Tobą porozmawiać!

Piotr Bogacki
Kierownik Operacyjny Sieci S-Plus
S-Plus   S-Plus