Szyba samochodowa narażona jest na uderzenia kamieni wyrzucanych spod kół samochodu jadącego przed nami. Odpryski na szybie to nie tylko problem natury estetycznej. Pogarszają one również widoczność. Większość odprysków tworzą niewielkie otwory w szkle, co może spowodować pęknięcie szyby, a w konsekwencji doprowadzić do kosztownej wymiany tego elementu.

Uszkodzenie można usunąć poprzez zastosowanie specjalistycznych żywic i mas uzupełniających ubytki, jeśli te nie są większe niż 2 cm. Żywica ta jest niezwykle rzadka i ma doskonałe własności penetrujące. Doskonale wypełnia wszystkie zakamarki przestrzeni defektu.

Po całkowitym uzupełnieniu przestrzeni defektu, kolejnym rodzajem żywicy - żywicą wykończeniową - zabezpiecza się od zewnątrz, punkt w który uderzył twardy przedmiot generując defekt. Żywica wykończeniowa jest twardsza i skutecznie zabezpiecza obszar naprawy przed działaniem czynników atmosferycznych i piór wycieraczek.

Obie żywice utwardzane są światłem UV generowanym przez specjalnie do tego celu skonstruowaną lampę.

Naprawa przywraca szybie pierwotne parametry zarówno techniczne jak i optyczne.

Należy pamiętać, aby zabezpieczyć uszkodzenie przez zabrudzeniem (na przykład przezroczystą taśmą klejącą) i naprawić je jak najszybciej, w przeciwnym razie – może się ono powiększać i uniemożliwić „uratowanie” przed wymianą szyby a przecież naprawa w tym przypadku jest do 90% tańsza niż wymiana.

Trwałość, zdolność przenoszenia naprężeń oraz przejrzystość szyby czołowej są wymagane przy obowiązkowych przeglądach technicznych pojazdów. W ekstremalnych przypadkach może to nawet doprowadzić do zatrzymania dowodu rejestracyjnego przy kontroli. Warto wykonać naprawę zanim do tego dojdzie!

800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE USŁUGI

Regeneracja i polerowanie reflektorów
Regeneracja i polerowanie reflektorów
Naprawa i malowanie felg aluminiowych
Naprawa i malowanie felg aluminiowych