Polerowanie lakieru samochodowego umożliwia korekcję defektów lakieru takich jak rysy, wżery, ślady utlenienia lakieru czy hologramy, a także wykończenie jego powierzchni na „wysoki połysk”. Dzięki polerowaniu lakieru możliwe jest przywrócenie jego oryginalnej głębi nawet w przypadku jego mocnego „zużycia”.

Powierzchnia nowego (lub dobrze wypolerowanego lakieru) jest płaska i jednolita. Promienie światła odbijają się od niej dzięki temu w sposób uporządkowany i harmonijny, tworząc zjawisko wysokiego połysku. W trakcie eksploatacji na lakierze powstają uszkodzenia oraz pęknięcia różnego kształtu i głębokości a powierzchnia utlenia się stając się mniej przejrzysta. To wszystko sprawia, że światło odbija się w sposób nieuporządkowany - następuje utrata połysku. Widoczne są za to rysy na lakierze.

W sytuacji, kiedy wygląd karoserii samochodu przestał wyglądać tak, ja powinien, warto zastanowić się nad usunięciem rys z lakieru. Specjaliści z S-Plus wykonali juz tego typu usługi dla dziesiątek klientów, zapewniając przy tym najlepszą możliwą obsługę.

Nasze usługi obejmują trzy zakresy polerowania:

Polerowanie nabłyszczające
Polerowanie matowego lakieru
Renowacja lakieru

Polerowanie lakieru nabłyszczające

Mechaniczne nabłyszczanie lakieru sprawdza się w przypadku aut bez rys oraz śladów utlenienia. W tym programie polerowanie ogranicza się do wyrównania powierzchni woskami, które konserwują lakier zabezpieczając go przed wpływami czynników zewnętrznych. Mechaniczne nabłyszczanie lakieru polecane jest użytkownikom aut bardzo młodych. Można go wykonywać dowolnie często.

Polerowanie matowego lakieru

W trakcie eksploatacji pojazdu na powierzchni lakieru powstają niewielkie rysy, a lakier matowieje (utlenia się). Częstym powodem powstawania takich uszkodzeń jest korzystanie z myjni automatycznych, których szczotki zostawiają trwały ślad na lakierze. Polerowanie zmatowiałej karoserii pozwala na usunięcie rys z lakieru, zapewniając najlepsze efekty w przypadku kiedy na lakierze nie ma głębszych rys. Można je wykonywać nawet 2 razy w roku.

Renowacja lakieru samochodowego

Renowacja lakieru to usługa o dużej skuteczności. Pozwala na usunięcie nie tylko zmatowień oraz niewielkich rys, ale także tych głębszych spowodowanych na przykład przez gałęzie. Usuwanie rys z lakieru oraz jego renowacja to najlepsze rozwiązanie jeśli samochód nosi wyraźne ślady eksploatacji. W zależności od lakieru pojazdu można je wykonywać do kilku razy w trakcie eksploatacji pojazdu.

800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE USŁUGI

Ochrona lakieru, szyb i tapicerki
Ochrona lakieru, szyb i tapicerki
Usuwanie lotnej rdzy, szczątków owadów, ptasich odchodów i asfaltu
Usuwanie lotnej rdzy, szczątków owadów, ptasich odchodów i asfaltu