Polerowanie lakieru samochodowego umożliwia korekcję defektów lakieru takich jak rysy, wżery, ślady utlenienia lakieru czy hologramy, a także wykończenie jego powierzchni na „wysoki połysk”. Dzięki renowacji lakieru możliwe jest przywrócenie jego oryginalnej głębi nawet w przypadku mocnego „zużycia”. W sytuacji, kiedy karoseria samochodu przestała wyglądać tak, jak powinna, warto zastanowić się nad usunięciem rys z lakieru. Wykonaliśmy już tego typu usługi dla dziesiątek klientów, zapewniając przy tym najlepszą możliwą obsługę.

Jak dochodzi do uszkodzeń i matowienia lakieru?

Powierzchnia nowego (lub dobrze wypolerowanego lakieru) jest płaska i jednolita. Promienie światła odbijają się od niej dzięki temu w sposób uporządkowany i harmonijny, tworząc zjawisko wysokiego połysku. W trakcie eksploatacji na lakierze powstają uszkodzenia oraz pęknięcia różnego kształtu i głębokości a powierzchnia utlenia się, stając się mniej przejrzysta. To wszystko sprawia, że światło odbija się w sposób nieuporządkowany — następuje utrata połysku. Widoczne są za to rysy na lakierze. Do uszkodzeń lakieru może również dojść w trakcie niefortunnego zdarzenia drogowego, wówczas polerowanie wykonujemy w ramach naprawy karoserii po wypadku.

Nasze usługi obejmują trzy zakresy polerowania:

  • Polerowanie nabłyszczające,
  • Polerowanie matowego lakieru,
  • Renowację lakieru.

Nabłyszczające polerowanie lakieru

Mechaniczne nabłyszczanie lakieru sprawdza się w przypadku aut bez rys oraz śladów utlenienia. W tym programie polerowanie lakieru ogranicza się do wyrównania powierzchni woskami, które konserwują lakier, zabezpieczając go przed wpływami czynników zewnętrznych. Mechaniczne nabłyszczanie lakieru polecane jest użytkownikom aut bardzo młodych. Niedawno zakupione auta nie wymagają bowiem intensywnej renowacji pokrycia lakierniczego. W ich przypadku wystarczy nanieść na lakier warstwę preparatu ochronnego lub ochronno-dekoracyjnego.

Do zabezpieczenia i pielęgnacji lakieru wykorzystuje się delikatne pasty, żele, woski oraz emulsje. Na rynku dostępne są środki polerujące i zabezpieczające o konsystencji ciekłej, półciekłej, stałej i półstałej. Preparaty hydrofobizująco-ochronne i pielęgnacyjno-hydrofobizujące złożone z wosków, estrów, stearynianu glinu i rozpuszczalników tworzą na powierzchni lakieru, w zależności od rodzaju preparatu, elastyczną lub twardą warstwę. Polerowanie lakieru z użyciem substancji nabłyszczających zabezpiecza karoserię przed wodą i solanką. Można je wykonywać dowolnie często.

Polerowanie matowego lakieru

W trakcie eksploatacji pojazdu na powierzchni lakieru powstają niewielkie rysy, a lakier matowieje (utlenia się). Częstym powodem powstawania takich uszkodzeń jest korzystanie z myjni automatycznych, których szczotki zostawiają trwały ślad na lakierze. Polerowanie zmatowiałej karoserii pozwala na usunięcie rys z lakieru, zapewniając najlepsze efekty w przypadku kiedy na lakierze nie ma głębszych rys. Polerowanie wykonuje się etapami.

Pierwszy etap polerowania to oczywiście dokładne umycie karoserii samochodu, a następnie obejrzenie powłoki lakierniczej. Interesują nas ewentualne ślady rdzy i zmatowienia, jeśli zauważymy je na powierzchni lakieru, przecieramy je papierem ściernym o granulacji 2000. Można również do tego celu wykorzystać pastę lekkościerną. Kolejnym krokiem jest polerowanie lakieru. Najwygodniej i najefektywniej polerować karoserię z użyciem pasty polerskiej i elektrycznej polerki. Aby łatwiej rozprowadzić preparat na dużej powierzchni, warto skropić miejsce polerowania wodą.

Ważne, aby proces polerowania przeprowadzać z odpowiednią uwagą i ostrożnością. Źle wykonane polerowanie może zakończyć się koniecznością ponownego nałożenia powłoki lakierniczej. Jeśli jednak zadanie wykonywał fachowiec i nie doszło do przetarcia, na karoserię nakłada się mleczko nabłyszczające. Po jego użyciu można już zmyć pastę polerską pozostałą np. na uszczelkach drzwi, zanim zaschnie. Gdy mimo starań efekt polerowania karoserii auta okaże się niezadowalający, powierzchnię można ponownie zmatowić za pomocą papieru ściernego i powtórzyć polerowanie aż uzyskamy satysfakcję z rezultatów. Polerowanie matowego lakieru można wykonywać nawet 2 razy w roku.

Renowacja lakieru samochodowego

Renowacja lakieru to usługa o dużej skuteczności. Pozwala na usunięcie nie tylko zmatowień oraz niewielkich rys. Usunie także te głębsze spowodowane na przykład przez gałęzie lub nawałnice. Jeśli samochód doznał uszczerbku w trakcie opadów atmosferycznych polerowanie najlepiej przeprowadzić zaraz po usunięciu wgnieceń po gradobiciu, aby mieć pewność, że karoseria została właściwie wyprostowana. Usuwanie rys z lakieru oraz jego renowacja to najlepsze rozwiązanie, jeśli samochód nosi wyraźne ślady eksploatacji. W zależności od lakieru pojazdu można je wykonywać do kilku razy w trakcie użytkowania pojazdu.

Polerowanie i renowacja lakieru samochodowego
800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE

POZOSTAŁE USŁUGI

Ochrona lakieru, szyb i tapicerki
Ochrona lakieru, szyb i tapicerki
Usuwanie lotnej rdzy, szczątków owadów, ptasich odchodów i asfaltu
Usuwanie lotnej rdzy, szczątków owadów, ptasich odchodów i asfaltu
sieć salonów   zgłoś szkolenie