Jakie są główne zalety technologii PDR?
Karoseria samochodu jest elementem, który zabezpiecza konstrukcję przed wpływem warunków zewnętrznych, nadaje atrakcyjny wygląd i zapewnia zmniejszenie oporów aerodynamicznych. Ze względu na swoją specyfikę jest ona jednak również narażona na różnego rodzaju uszkodzenia. Chodzi nie tylko o te, pojawiające się w wyniku groźnych wypadków, ale także niewielkich szkód parkingowych czy działania czynników atmosferycznych, np. opadów gradu, podczas których dochodzi do wgniecenia dachu lub maski czy silnego wiatru strącającego uderzające w auta gałęzie. Najlepszym sposobem na radzenie sobie z mniejszymi defektami będzie odwiedzenie blacharza samochodowego, który stosuje innowacyjne technologie napraw PDR. Przekonajmy się, na czym one polegają i sprawdźmy, co mają do zaoferowania.
Czym są naprawy PDR?
Naprawy PDR (Paintless Dent Repair) nazywane też naprawami bezlakierowymi polegają na przywróceniu oryginalnego wyglądu poszczególnych elementów przez takie odkształcenie blachy karoserii, by odzyskała ona swój dawny kształt. W zależności od miejsca, w jakim doszło do uszkodzenia, istnieje możliwość zastosowania specjalnych narzędzi nazywanych heblami, którymi naciskając od wewnątrz, wypycha się metal, pozbywają się tym samym wgniecenia lub wyciągając go, w sytuacji, kiedy zostanie użyty glue puller.
Jakie są największe zalety napraw PDR?
Wykonanie napraw PDR nie wymaga zdemontowania elementu, przez co cała operacja może być przeprowadzona znacznie szybciej niż w przypadku klasycznego prostowania. Ponieważ nie narusza ona istniejącej powłoki lakierniczej, nie ma tu również konieczności nakładania jej nowej warstwy. Oba te czynniki sprawiają też, że procedura jest mniej kosztowna niż klasyczna interwencja blacharsko-lakiernicza, a przy tym całkowicie niewidoczna.
Wróć na bloga