Gdzie najlepiej oddać auto po wypadku?

Każda kolizja czy wypadek to poważny kłopot nawet wówczas, jeśli właściciel uszkodzonego auta nie odniósł żadnych obrażeń. Postępowanie związane z likwidacją szkody komunikacyjnej bywa bardzo uciążliwe. Firmy ubezpieczeniowe często dokładają wszelkich starań, by znacząco zmniejszyć wartość odszkodowania albo zniechęcić do korzystania z należnych poszkodowanemu uprawnień, choćby związanych z wynajęciem auta zastępczego na czas przywrócenia sprawności jego pojazdu. Dla każdego, kto znajdzie się w podobnej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy, która nie tylko zagwarantuje fachową naprawę powypadkową, ale również weźmie na siebie załatwienie wszystkich formalności związanych z kontaktem z firmą ubezpieczeniową.

Kompleksowa likwidacja szkody komunikacyjnej

Dla większości osób, których samochód został uszkodzony w ramach dowolnego zdarzenia drogowego – kolizji, wypadku czy choćby szkody parkingowej – priorytetami są zwykle czas, w jakim możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności auta, brak konieczności ponoszenia dodatkowych opłat oraz uniknięcie skomplikowanych formalności wymaganych przez ubezpieczycieli. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że droga do pomyślnego zakończenia całej procedury bywa długa, a firmy ubezpieczeniowe często działają na niekorzyść poszkodowanych.

Najwięcej niebezpieczeństw wiąże się z propozycjami szybkiej wypłaty gotówki na naprawę. Niestety taka możliwość nie wypływa z dobrej woli ubezpieczyciela. Dość często zdarza się bowiem, że proponowane kwoty są celowo zaniżane i nie sposób wyremontować pojazd za otrzymane środki. Choć poszkodowany nie stoi w takiej sytuacji na z góry przegranej pozycji, to czeka go dość żmudne dochodzenie swoich praw, nierzadko połączone z koniecznością poniesienie znacznych wydatków na pomoc ze strony kancelarii prawnej. Nie trzeba też wspominać, że przez cały czas prowadzenia sprawy będzie pozbawiony możliwości naprawy auta, chyba że zdecyduje się na sfinansowanie jej z własnych środków.

Najlepszą metodą na uniknięcie tego rodzaju zagrożeń jest skorzystanie z oferty firmy, która kompleksowo likwiduje szkody komunikacyjne, biorąc na siebie nie tylko samą naprawę, lecz także wszystkie rozliczenia.

W takiej sytuacji można liczyć na rzetelną wycenę kosztów naprawy oraz wybór optymalnej metody jej przeprowadzenia. Wszystkie prace zostaną wykonane w możliwie krótkim terminie, a jednocześnie wszystkie sprawy klient będzie mógł załatwić w jednym miejscu. Wybierając firmę do przeprowadzenia całego postępowania, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie oraz stosowane technologie i metody naprawy.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie