Profesjonalne metody na podniesie wartości pojazdu
Wycena samochodu zależy w głównej mierze od jego marki, modelu, roku produkcji oraz poziomu wyposażenia, a także stanu technicznego: kondycji karoserii oraz podzespołów mechanicznych i elektroniki. Przy sprzedaży równie istotne okaże się jednak wrażenie, jakie pojazd robi na kupującym. W tym przypadku liczą się też detale, które nie mają wprawdzie większego znaczenia dla rzeczywistej kondycji auta, lecz „rzucają się w oczy” potencjalnemu nabywcy. Przed wystawieniem oferty sprzedaży warto więc odwiedzić dobry warsztat lakierniczy i zadbać o usunięcie tego rodzaju defektów. Przekonajmy się, co można zrobić przy bardzo niewielkich wydatkach.
Co warto zrobić, żeby poprawić stan nadwozia?
Jeżeli chodzi o nadwozie, to podstawą okaże się usunięcie wgnieceń, w przypadku których nie doszło do pęknięcia lub odspojenia lakieru. Naprawy takie można wykonać techniką PDR, która jest tania i efektywna. Równie istotne będzie zadbanie o stan lakieru, który dobrze wypolerować, żeby przywrócić mu dawny blask. Jest to możliwe dzięki autodetailingowi. Jeżeli na lakierze powstały głębokie rysy lub pęknięcia, często da się je usunąć, lakierując części w technice SPOT. Ważnym elementem wpływającym na wygląd pojazdu jest też stan reflektorów. Jeśli tworzywo stało się mętne i nieprzezroczyste, można poddać je szybkiej renowacji. Dobrym pomysłem jest także odświeżenie felg, naprawienie odprysków szyby czołowej oraz zespawanie pękniętych części z tworzywa sztucznego, przede wszystkim zderzaków.
Jak zadbać o wnętrze pojazdu?
Na wrażenie wywierane przez auto w dużym stopniu wpływa też to, jak prezentuje się jego kabina. W tym przypadku najistotniejsze okaże się pranie tapicerki i naprawienie ubytków materiału. Warto też zdecydować się na ozonowanie wnętrza, co usunie przykre zapachy.
Wróć na bloga