Uszkodzona tapicerka? Co można naprawić, a co trzeba wymienić

Szpecące uszkodzenia wnętrza pojazdu

S-Plus opracował metody pozbycia się problemu niskim kosztem i w krótkim czasie. Uszkodzenia wnętrza pojazdu mogą wystąpić na wszystkich elementach Mogą mieć różną wielkość i różny charakter. Pierwsza ocena w naszym warsztacie dotyczy charakteru uszkodzenia. Oceniamy, czy szkoda jest możliwa do usunięcia metodami Auto Detailingu czy metodami naprawczymi SMART Repair.

 

Programy Auto Detailingu wykorzystywane do usuwania uszkodzeń wnętrza pojazdu:

Głębokie zabrudzenia i plamy na tapicerce materiałowej – możemy zastosować różne programy Auto Detailingu dedykowane różnym klasom auta (wielkość auta), co pozwala ograniczyć koszty do faktycznego obszaru uszkodzenia. Przy pojedynczych zabrudzeniach na tapicerce stosujemy czyszczenie miejscowe, przy szerszym zakresie zabrudzeń stosujemy programy kompleksowe „Czyste wnętrze” i „Piękne wnętrze”. W naszych warsztatach wykorzystujemy technologię czyszczenia pianą aktywną. Ogranicza to nadmierne wchłanianie wody przez materiał, co w efekcie przekłada się na krótszy czas usługi, w której ograniczono do minimum czas wysuszenia.

Nieprzyjemne zapachy – mogą być przyczyną palenia papierosów w samochodzie, rozlania substancji zapachowych lub psujących się, zagrzybienia instalacji nawiewowej. Neutralizację zapachu rozpoczynamy w naszym warsztacie samochodowym od usunięcia źródła jego powstania. Następnie stosujemy skuteczną metodę ozonowania wnętrza pojazdu. Działanie ozonu ma charakter neutralizacji cząstek zapachu oraz dezynfekujący drobnoustroje.

 

Programy SMART Repair wykorzystywane do usuwania uszkodzeń wnętrza pojazdu:

Ubytki, wypalenia, rozdarcia tapicerki materiałowej – takie uszkodzenia wiążą się z koniecznością uzupełnienia ubytku elementu materiałowego. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze od wymiany całego elementu materiału. Stosujemy system pozwalający dobrać dowolny kolor włókien materiału, które stanowią wypełnienie ubytku. Bogata paleta koloryzatorów pozwala nanieść skomplikowane wzory i przeszycia. Pełną funkcjonalność i estetykę elementu przywracamy już przy uszkodzeniach do 2 cm. Naprawa odbywa się na elemencie bez konieczności jego demontażu.

Ubytki, pęknięcia, wytarcia tapicerki skórzanej – w przypadku skóry, także możemy zastosować pełen zakres usług bez konieczności demontażu. Ubytki w skórze wypełniamy żelami, które trwale wulkanizujemy z elementem. Wyrównujemy pęknięcia i przywracamy oryginalną barwę i strukturę skóry. Stosujemy farby kaletnicze w pełnej palecie kolorów. Renowacja skóry pozwala zachować jej właściwości i zaoszczędzić na kosztach wymiany.

Ubytki, uszkodzenia tapicerki winylowej – najczęściej w naszym warsztacie samochodowym spotykamy się z ubytkami powstałymi na skutek montażu wyposażenia dodatkowego auta (np. radio CB, uchwyt do telefonu) lub uszkodzenia mechanicznego na desce rozdzielczej. Taka usługa wykonywana jest od zewnątrz, nie demontujemy elementu. Ubytki uzupełniamy, a następnie przywracamy wzór i kolor tapicerki. Jedyną alternatywą jest wymiana całego elementu, wiąże się to ze znacznie większymi kosztami.

 

Uszkodzenia wnętrza mogą przytrafić się każdemu kierowcy i zawsze rozpatrywane są indywidualnie. Jesteśmy przygotowani do realizacji zleceń specjalnych, nie tylko w ramach Auto Detailingu i SMART Repair. Podejmujemy się przeprowadzenia badań nad sposobami usunięcia każdego uszkodzenia lub zabrudzenia, a także wykonania kompleksowych usług przy naprawie.

sieć salonów   zgłoś szkolenie