Tapicerka skórzana

Uszkodzenia lica zewnętrznego tapicerki skórzanej polegające na otarciach w miejscach najbardziej eksploatowanych, takich jak kierownica, okolice podlędźwiowe na oparciach i okolice podudowe na siedziskach, można naprawić bez konieczności kosztownej wymiany elementu czy wizyty u tapicera niegwarantującej powrotu do stanu sprzed uszkodzenia.

Defekty powstałe wskutek zarysowań wynikających z niewłaściwej eksploatacji, np. błędów przy załadunku i wyładunku lub pechowego zbiegu okoliczności, można naprawić. Naprawa taka nie powoduje zmiany grubości czy struktury i faktury skóry użytej do wytworzenia elementu. Rodzaj szwu, kolor nici, grubość skóry pozostają niezmienione.

Wielkość obszaru „wytartego” nie ma znaczenia. Można naprawić dowolny obszar, na którym pojawiły się ślady eksploatacji w postaci braku „koloru” w miejscach najmocniej używanych. Naprawa możliwa jest także na obszarach uszkodzeń powstałych wskutek reakcji pigmentów z ubrań, pasków spodni, kurtek skórzanych czy opon i kół samochodowych z pigmentami zastosowanymi do barwienia tapicerki skórzanej.

W miejscach tych, nanosi się metodą natryskową lakier, taki jak ten używany w garbarniach do barwienia, przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed niepożądanym barwieniem pozostałych elementów wnętrza pojazdu. W warsztatach S-Plus stosuje się specjalistyczne pistolety niskociśnieniowe minimalizujące niepotrzebne nakładanie farb i lakierów na obszary poza naprawą. Używane w nich barwniki są pozbawione zapachu. Proces jest kontrolowany i wykonywany przez doświadczonych specjalistów. Następnie przeprowadzany jest proces utwardzania naniesionych powłok, umożliwiający eksploatację naprawionego elementu już po kilkudziesięciu minutach po naprawie. Po przywróceniu oryginalnej barwy, element jest konserwowany, nanoszone są preparaty uelastyczniające i zabezpieczające przed przyjmowaniem brudu na obszarach poddawanych naprawom i renowacji.

Naprawa tapicerki skórzanej poprzez nałożenie nowej warstwy lakieru, znacząco poprawia wygląd wnętrza samochodu i pozwala cieszyć się właściwościami skóry naturalnej przez dłuższy czas. Efektu uzyskanego w profesjonalnym warsztacie nie dadzą żadne kosmetyki samochodowe do samodzielnego zastosowania. Warto zdać się na pomoc fachowców.