Lakiernictwo samochodowe

Lakiernictwo samochodowe jest o wiele bardziej skomplikowaną usługą niż zwyczajne „malowanie auta”. Na proces lakierowania samochodu i przywrócenia mu postaci sprzed uszkodzenia składa się wiele elementów, a do ich wykonania niezbędny jest specjalista. W uproszczeniu, etapy naprawy wyglądają następująco:
• Polerowanie uszkodzenia i jego otoczenia celem wyrównania warstwy lakieru
• W przypadku poważniejszych uszkodzeń ingerujących w stan blachy samochodu – szpachlowanie elementu
• Odrdzewianie elementu
• Nałożenie podkładu i powierzchni antykorozyjnej
• Lakierowanie elementu
• Polerowanie gotowej powierzchni

Wcześniej należy zbadać stan lakieru, ustalić dokładnie jego parametry i barwę, oraz dopasować odpowiedni lakier, którym element ma zostać pokryty.

Jest to tylko jeden z kilku procesów, które należy dopasować do konkretnego przypadku. Poziom skomplikowania tej pracy oraz wymaganej precyzji oznacza, że lakiernictwem samochodowym zajmują się fachowcy mający nie tylko odpowiednią wiedzę, ale też doświadczenie.

Praca lakiernika samochodowego

Mogłoby się wydawać, że praca lakiernika samochodowego skupia się wyłącznie na zamalowaniu ubytku lakierniczego w karoserii. Nic bardziej mylnego! Do przeprowadzenia rzetelnych napraw lakierniczych niezbędny jest profesjonalny sprzęt i materiały, pozwalające nie tylko na dokładne nałożenie warstwy. To także urządzenia diagnostyczne czy spektrometry, umożliwiające sprawdzenie potrzebnej grubości i koloru lakieru, a także mieszalniki, umożliwiające przygotowanie dokładnie odpowiadającej karoserii pojazdu barwy lakieru. Do tego lakiernik potrzebuje stabilnej ręki i wiedzy, dzięki którym może przeprowadzić lakierowanie, które nie będzie się różniło od tego, wykonywanego fabrycznie.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego warsztatu, w którym nasi specjaliści tylko precyzyjnie i szybko dokonają niezbędnych napraw lakierniczych. Realizujemy usługi w oparciu zarówno o tradycyjne lakierowanie całoelementowe, jak i nowoczesne „lakierowanie SPOT”. Zapewniamy konkurencyjne ceny!

sieć salonów   zgłoś szkolenie