Naprawa odprysku w szybie krok po kroku
Zauważyłeś na szybie auta odprysk? Zanim zdecydujesz się na kosztowną i czasochłonną wymianę całej szyby, spróbuj odprysk naprawić. Stosowana przez nas technika uzupełniania ubytków w szybach sprawia, że odzyskują one swoje parametry optyczne, co jest szczególnie istotne w przypadku szyb czołowych. Sprawdź, jak krok po kroku przebiega naprawa odprysku w szybie.
Skąd biorą się odpryski?
Odpryski na szybie czołowej, to dość powszechny problem, z którym borykają się na co dzień właściciele aut. Ubytki w szkle powstać mogą na skutek:
- uszkodzeń mechanicznych,
- celowego działania osób trzecich,
- uderzenia drobnych kamieni wyrzucanych spod kół samochodu jadącego przed nami.
Nie każde uszkodzenie szyby powoduje powstanie odprysku. Często dochodzi do pęknięcia szyby, którego naprawa nie jest w zasadzie możliwa. Innym warunkiem uniemożliwiającym naprawę jest powstanie odprysku w pobliżu brzegu szyby. Ryzyko pęknięcia jest największe w obszarze do ok. 10 cm od brzegu.
Odpryski nie tylko pogarszają estetykę auta, ale przede wszystkim stanowią duże niebezpieczeństwo dla kierowcy, utrudniają widoczność oraz czasem nawet uniemożliwiają prowadzenie auta. Nieusunięte w porę mogą doprowadzić do pęknięcia szyby i w konsekwencji spowodować konieczność jej kosztownej wymiany.
Warto także pamiętać, że takie elementy, jak trwałość szyby przedniej, jej zdolność do przenoszenia naprężeń oraz przejrzystość są weryfikowane przy obowiązkowych przeglądach technicznych pojazdów. Jeśli poszczególne kryteria nie są spełnione, dowód rejestracyjny pojazdu może zostać zatrzymany.
Dlatego gdy zauważysz nawet najdrobniejszy odprysk, nie zwlekaj – czym prędzej zaklej go zwykłą biurową przeźroczystą taśmą klejącą i skorzystaj z naszej oferty naprawy odprysku w szybie . Nie każdy o tym wie, że niezabezpieczony odprysk zostanie zabrudzony podczas eksploatacji auta. Do wnętrza odprysku dostanie się woda lub płyny wraz z zabrudzeniami, których nie usuniemy skutecznie w żaden sposób. Nawet czysta woda zawiera minerały, które po odparowaniu pozostawiają tzw. kamień osadowy. W efekcie po naprawie może pozostać wewnątrz szyby tzw mgiełka zabrudzeń, która także może przeszkadzać podczas jazdy.
Jak przebiega naprawa odprysku w szybie?
Warunkiem skutecznej naprawy odprysku w szybie jest jego rozmiar – do naprawy bowiem kwalifikują się jedynie uszkodzenia, których wielkość nie przekracza 2 centymetrów. Następnie miejsce uszkodzenia jest podgrzewane w celu odparowania płynów. Właściwa naprawa polega na wypełnieniu odprysku wewnątrz, pod ciśnieniem, specjalną lotną żywicą. Stosowana przez nas żywica posiada unikatowe właściwości penetrujące, dzięki czemu doskonale wypełnia wszystkie zakamarki przestrzeni ubytku. Aplikowana pod ciśnieniem wypycha znajdujące się wewnątrz powietrze (z tego właśnie powodu ograniczona jest wielkość odprysku możliwego do naprawy).
Po wypełnieniu otworu żywica zostaje utwardzona światłem UV, emitowanym przez specjalne, służące wyłącznie do tego celu lampy. Gdy masa zostanie utwardzona, ubytek zabezpiecza się od zewnątrz żywicą wykończeniową. Jest ona twardsza, przez co dodatkowo zabezpiecza miejsce przeprowadzania naprawy przed działaniem czynników zewnętrznych oraz mechanicznych jak piór wycieraczek. Całość naprawy kończy powtórne naświetlenie żywicy lampą UV.
W wyniku przeprowadzonych przez nas działań naprawczych przy spełnieniu podstawowych warunków wstępnych, szybie zostają przywrócone pierwotne parametry techniczne i optyczne, a Ty możesz znowu w sposób bezpieczny użytkować swój samochód.
Wróć na bloga