Co wchodzi w zakres renowacji wnętrza samochodu?

O stan swojego auta należy dbać, nie tylko troszcząc się o jego wygląd zewnętrzny. Lśniąca karoseria, czyste szyby to jedno, jednak niemniej ważne jest to, jak prezentuje się wnętrze samochodu. Odświeżona tapicerka bowiem czy pozbawiana zabrudzeń komora silnika nie tylko wpływają na większą przyjemność korzystania z auta, lecz mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o jego trwałość. Dzięki oferowanym przez nas zabiegom wnętrze samochodu zostanie głęboko odczyszczone i pozbawione śladów dotychczasowej eksploatacji, zyskując na powrót niemal fabryczną czystość. Sprawdź, na czym polega renowacja wnętrza samochodu.

Jak czyścić tapicerki, wyprodukowane ze standardowych materiałów?

We wnętrzu auta najszybszemu zużyciu ulegają tapicerki, na skutek intensywnej eksploatacji, ścierania się czy przewożenia zwierząt lub artykułów, brudzących powierzchnię materiału. Dlatego tak ważnym jest w trakcie renowacji wnętrza samochodu wyczyszczenie tapicerek, przy czym warto pamiętać, że innych środków czyszczących używa się w przypadku tapicerek skórzanych, innych podczas czyszczenia obić foteli, wyprodukowanych ze standardowych materiałów. W naszym salonie podczas czyszczenia tapicerki posługujemy się wyłącznie profesjonalnymi materiałami o zwiększonej skuteczności i wydajności, a także środkami chemicznymi o działaniu odtłuszczającym oraz penetrującym. W trakcie procesu czyszczenia używamy wytwornicy piany, co zmniejsza potrzebną ilość wody.

Jak przebiega proces czyszczenia tapicerek skórzanych?

Tapicerka skórzana wymaga zastosowania innego rodzaju środków czyszczących i narzędzi. W przypadku obić fotelowych z naturalnych materiałów do czyszczenia używamy sprężonego powietrza i podciśnienia powietrza oraz specjalnych preparatów, do czyszczenia siedzeń, boczków drzwi i pozostałych elementów wnętrza. Stosowane przez nas preparaty nie uszkadzają struktur zewnętrznej i wewnętrznej czyszczonego elementu. W fazie końcowej czyszczenia skórzane elementy wnętrza pojazdu konserwujemy lanoliną, mającą właściwości impregnujące. Dzięki przeprowadzanym przez nas zabiegom skórzana tapicerka nie tylko jest lśniąca i elastyczna, lecz również nie absorbuje brudu w tak dużym stopniu jak przed czyszczeniem. Jest odporna na przesuszanie i pękanie.

Na czym polega mycie komory silnika?

W zakres renowacji wnętrza samochodu wchodzi także czyszczenie komory silnika, co chroni przed uszkodzeniami jego podzespołów. Na skutek ciężkich zabrudzeń elementy silnika bowiem zużywają się szybciej. Nasi specjaliści oczyszczają wszystkie elementy komory silnika, jej przedział, pokrywę i ościeże, pozbywając się plam oleju, rozlanych płynów oraz błota. Pierwszym etapem czyszczenia komory silnika jest jego mycie, drugim konserwacja. Stosowane przez nas preparaty nie tylko zabezpieczają powierzchnię, ale i nadają jej elegancki połysk oraz sprawiają, że brud nie będzie w nią wnikać.

Dużym ryzykiem jest samodzielne poddanie czyszczeniu komory silnia bez zastosowania specjalnych środków ostrożności. Po pierwsze nie myjemy za pomocą myjki ciśnieniowej, po drugie zabezpieczamy odsłonięte elementy elektroniki i elektryki, po trzecie i najważniejsze osuszmy bardzo dokładnie wszystkie elementy silnika przed ponownym uruchomieniem.

Jak pozbyć się brzydkich zapachów z auta?

Ukoronowaniem działań, zmierzających do całkowitej renowacji wnętrza samochodu, jest jego ozonowanie, mające na celu pozbycie się z samochodu brzydkich zapachów, będących wynikiem:

  • palenia papierosów w aucie,
  • spożywania określonych pokarmów w samochodzie,
  • przewożenia zwierząt w pojeździe,
  • wyciekania oleju czy paliwa.

Po odkurzaniu, praniu oraz konserwacji wszystkich elementów wnętrza pojazdu przychodzi zatem moment na jego ozonowanie. Aby je przeprowadzić, montujemy w pojeździe generator ozonu, czyli odmiany tlenu, bardzo dobrze wchodzącej w reakcję chemiczną z zanieczyszczeniami. Cząsteczki gazu neutralizują cząsteczki zanieczyszczeń, a także wirusów, bakterii, grzybów i innych alergenów. Dlatego ozonowanie wnętrz pojazdu przywraca komfort podróżowania oraz pozwala zadbać o własne zdrowie!

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty renowacji wnętrza samochodu.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie