Na czym polega przygotowania pojazdu do sprzedaży?

Sprzedający pojazd zawsze liczy na uzyskanie jak najlepszej ceny, co jednak zwykle nie jest w interesie nabywcy, który dąży do jej maksymalnego obniżenia. Wśród argumentów, jakimi może posłużyć się dotychczasowy właściciel, największe znaczenie ma zazwyczaj bardzo dobry stan techniczny auta oraz fakt, że było ono regularnie serwisowane. Znakomitym potwierdzeniem tych słów będzie nienaganny wygląd oferowanego samochodu oraz usunięcie zawczasu wszystkich mankamentów – np. naprawa lakieru, usunięcie wgnieceń czy zadbanie o felgi. Przekonajmy się, jakie czynności warto zlecić, zanim pojazd zostanie zaprezentowany potencjalnemu nabywcy.

Co warto naprawić przed sprzedażą auta?

Skala działań pozwalających na poprawę wyglądu auta zależy od tego, jakie niedomagania będą w nim występowały. Wśród elementów, które najczęściej wymagają interwencji, znajdują się niewielkie wgniecenia karoserii, które nie spowodowały uszkodzenia lakieru i mogą zostać usunięte za sprawą metody PDR czy nieco większe wymagające lakierowania techniką SPOT. W przypadku nadwozia należy też pamiętać o spawaniu zderzaków, spoilerów czy rozmaitych nakładek wykonanych z tworzywa sztucznego. Ważne okaże się również usunięcie otarć i zarysowań z felg, a także zajęcie się małymi ubytkami lakieru. Duże znaczenie ma też pozbycie się wszelkich odprysków, rys oraz pęknięć z szyb.

Autodetailing przed wystawieniem pojazdu na sprzedaż

Jednym z czynników, które w największym stopniu wpływają na odbiór auta, jest stan jego lakieru. Dobrą inwestycją jest wybór usługi autodetailingu: „Auto jak Nowe”. Realizowana jest ona w 3 programach – Silver (dla aut, których lakier jest w dobrym stanie bez zarysowań i zmatowień), Gold (dla pojazdów z widocznymi zmatowieniami i płytkimi zarysowaniami) oraz Platinium (dla pojazdów, których powłoka lakiernicza ma widoczne zmatowienia i głębsze rysy). Wybór danego programu uzależniony jest od stanu pojazdu, a w szczególności stanu powłoki lakierniczej. Autodetailing, oprócz renowacji lakieru, obejmuje również kompleksowe czyszczenie wnętrza pojazdu.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie