Na czym polega profesjonalna auto kosmetyka?

Utrzymywanie całego samochodu w dobrym stanie jest ważne zarówno jeżeli chodzi o podzespoły mechaniczne, jak i karoserię i wnętrze. Wpływa to na estetykę pojazdu, a także na jego wartość przy odsprzedaży. Pozwala również na uniknięcie kosztów mogących się pojawić w wyniku zaniedbań defektów lakieru. Sposobem na osiągnięcie tego celu jest korzystanie z usług profesjonalnej auto kosmetyki, a w tym m.in. polerowanie lakieru i czyszczenie wnętrza.

Pielęgnacja powłoki lakierniczej

Sposobem na właściwe zadbanie o stan powłoki lakierniczej jest korzystanie z usługi autodetailingu. Obejmuje ona staranne ręczne mycie samochodu, co pozwala na usunięcie znajdujących się na lakierze zabrudzeń. Kolejnym etapem jest zwykle dokładna kontaminacja, a więc pozbycie się ciał obcych, które wniknęły w strukturę lakieru. W tym celu używa się zazwyczaj specjalnych glinek, umożliwiających pozbycie się drobin metalu wbitych w zewnętrzną powłokę lakierniczą, a także pozostałości rozbitych owadów czy ptasich odchodów. Następną czynnością są oględziny powierzchni poszczególnych elementów i w zależności od ich stanu precyzyjne polerowanie lakieru z różną intensywnością – większą, gdy wyraźnie widać różnego typu rysy lub odbarwienia, mniejszą, kiedy uszkodzenia są niewielkie. Ostatnią czynnością, jeżeli chodzi o lakier, jest nałożenie wosku albo wybranej powłoki zabezpieczającej np. hydrofobowej, ułatwiającej spływanie wody czy antyelektrostatycznej, zapobiegającej gromadzeniu się kurzu.

Co jeszcze może obejmować autodetailing?

Dbanie o auto to również odświeżenie kół oraz elementów wykonanych z tworzywa sztucznego. Ważne będzie staranne oczyszczenie felg, gdzie często znajdują się drobiny ścierających się klocków hamulcowych oraz ich wypolerowanie. Dobrym pomysłem okaże się też użycie specjalnych nabłyszczaczy do części plastikowych – lusterek, listew drzwiowych, relingów i atrapy chłodnicy – oraz środków poprawiających wygląd opon. Nie należy zapomnieć o odkurzeniu kabiny, a w razie potrzeby upraniu tapicerki. Liczyć się będzie także umycie szyb auta od wewnątrz.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie