Jakie są korzyści przeglądów estetycznych?

Większość osób korzystających z samochodów zdaje sobie sprawę z tego, że dla zachowania wozu we właściwym stanie technicznym konieczne jest przeprowadzanie regularnych przeglądów, podczas których wymienia się materiały eksploatacyjne i zużywające się części. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że używanie pojazdu odbija się także na tym, jak wygląda jego karoseria i wnętrze. Niewiele serwisów lakierniczych świadczy usługi przygotowania aut do zdania, jedną z nielicznych jest sieć Serwisów S-PLUS, która proponuje w tym celu wykonywanie tzw. przeglądów estetycznych. Przekonajmy się, dlaczego są one ważne i sprawdźmy, na czym polegają.

Co obejmuje przegląd estetyczny?

W czasie przeglądu estetycznego w warsztacie blacharsko-lakierniczym sprawdzane są wszystkie elementy istotne z punktu widzenia wyglądu auta. W ramach takich działań kontrolowany jest: stan powłoki lakierniczej, kondycja szyb oraz kloszy reflektorów, a także wnętrze pojazdu: tapicerka, a więc siedzenia, wykładzina podłogowa, boczki drzwi czy podsufitka, jak również elementy kokpitu tj. deska rozdzielcza, konsola, osłony słoneczne, dźwignia zmiany biegów czy kierownica. Z wykrytymi defektami można sobie łatwo poradzić dzięki różnym i przystępnym cenowo naprawom typu SMART.

Dlaczego wygląd auta jest tak ważny?

Znaczna część samochodów użytkowanych przez floty firmowe to auta leasingowane. Umowy zawierane na korzystanie z auta posiadają z reguły zapis mówiący o tym, że pojazd zwracany leasingodawcy nie powinien mieć uszkodzeń ponadnormatywnych, a więc takich, które wychodzą poza zakres standardowego i dopuszczalnego zużycia. W przypadku wykrycia zniszczeń leasingobiorca jest zobowiązany do uiszczenia dodatkowej opłaty, służącej pokryciu kosztów napraw. Sposobem na uniknięcie takiego ryzyka jest systematycznie wykonywanie przeglądów estetycznych i usuwanie ewentualnych uszkodzeń.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie