Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Każda osoba, która sprzedaje auto, chce otrzymać za nie jak najwyższą cenę, dokłada więc wszelkich starań, by podkreślić jego atuty i zwrócić uwagę potencjalnego klienta na mocne strony. Jednymi z ważniejszych czynności łączących się z przygotowaniem auta do sprzedaży jest zadbanie o jego wygląd. Przekonaj się, z jakich usług warto skorzystać i co mogą dać.

Dlaczego wygląd auta jest tak ważny?

Większość z ludzi w ocenie wszystkich otaczających bodźców posługuje się głównie wzrokiem. To on przynosi nam największą ilość informacji, dlatego to, co widzimy, ma na nas największy wpływ. Przygotowując auto do sprzedaży, trzeba więc koniecznie zwrócić uwagę na to, jak się ono prezentuje. Ważny będzie stan lakieru, szyb, a także czystość wnętrza i tapicerki. Najważniejsze będzie pozbycie się drobnych, lecz odpychających kupujących usterek – zarysowań, wgnieceń na karoserii, a także odprysków na szybach czy zmatowiałych kloszy lamp.

Jak można poprawić wygląd auta?

Skala działań związanych z usuwaniem mniejszych lub większych defektów zależy do tego, w jakim stanie jest pojazd i jak dużo uszkodzeń można na nim znaleźć. Do podstawowych usług łączących się z poprawianiem wyglądu należy skorzystanie z autodetailingu. Pozwala to na przywrócenie pełnego blasku karoserii oraz usunięcie wszelkiego typu zarysowań lub zabrudzeń. Często wybieranymi usługami jest także naprawa szyb oraz szlifowanie kloszy reflektorów. Jeśli na karoserii widnieją niewielkie wgniecenia, można się ich pozbyć, korzystając z usług napraw PDR – wypychania lub wyciągania blach bez konieczności lakierowania powierzchni. Klienci świadomi tego, jak duże znaczenie dla wrażenia wywieranego przez auto mają felgi, zlecają często również ich naprawę. W razie potrzeby można też skorzystać z lakierowania SPOT, a więc najczęściej bez konieczności demontażu elementu. Do istotnych metod wpływania na to, jak będzie prezentować się samochód, należy też klejenie zderzaków. Korzystając z usług warsztatów sieci S-PLUS, warto zwrócić uwagę na programy auto detailingu „Auto jak nowe”.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie