Jak pozbyć się zapachu papierosów z wnętrza pojazdu?
Aby utrzymać we wnętrzu samochodu przyjemny zapach, należy przede wszystkim powstrzymać się od palenia papierosów w trakcie jazdy oraz podczas postojów. Jeśli jednak już tapicerka oraz wnętrze auta przesiąkły nieprzyjemną wonią tytoniu, warto zdecydować się na dwa zabiegi, wchodzące w zakres regeneracji estetycznej wnętrza pojazdu, czyli na:
- pranie tapicerki samochodowej w celu usunięcia źródła odoru,
- ozonowanie samochodu – usunięcie cząsteczek odoru z trudno dostępnych elementów oraz instalacji wentylacyjnej.
Sprawdź w naszym wpisie, na czym polegają obydwie czynności.
Jak przebiega pranie tapicerki samochodowej?
Podstawowa i konieczna czynność to pranie tapicerki. Trzeba pozbyć się źródła nieprzyjemnego zapachu. Podczas prania tapicerki samochodowej w naszym warsztacie używamy niezwykle skutecznych i wydajnych narzędzi oraz preparatów. Stosowane przez nas środki chemiczne mają działanie odtłuszczające oraz penetrujące, dzięki czemu usuwają powierzchniowe zabrudzenia, a także zanieczyszczenia, które głęboko wniknęły w strukturę materiału oraz brzydkie zapachy, w tym zapachy papierosów. W ten sposób tapicerka oraz wnętrze samochodu doprowadzone zostają do stanu fabrycznej czystości. Pranie tapicerki w naszym salonie odbywa się przy zastosowaniu wytwornicy piany, co znacznie zwiększa skuteczność działania preparatów i jednocześnie pozwala w znacznym stopniu ograniczyć zużycie wody i nadmierne nasączenie tapicerki.
Na czym polega ozonowanie samochodu?
Kolejnym etapem jest pozbycie się z wnętrza auta nieprzyjemnego zapachu papierosów za pomocą ozonowania. Pozwala to usunąć ze środka auta również zapachy, pozostawione po jedzeniu, przewożeniu zwierząt, zakupów, a także związane z wyciekami oleju czy paliwa. Jednak bez pierwszej czynności, jaką jest pranie, samo ozonowanie nie załatwi wszystkiego. Efekt będzie krótkotrwały, a zapachy wrócą po jakimś czasie.
Ozonowanie wnętrza auta polega na zamontowaniu w nim specjalnego generatora, wytwarzającego tlen aktywny – ozon. Podczas procesu ozonowania tlen bardzo dobrze wchodzi w reakcję chemiczną utleniania z pozostałymi, zanieczyszczonymi cząsteczkami powietrza, które zostają zneutralizowane przez ozon. W ten sposób można pozbyć się z auta dymu papierosowego, zapachu chemikaliów, wirusów, bakterii, grzybów oraz alergenów. Efekt świeżego powietrza, osiągnięty po ozonowaniu utrzymuje się o wiele dłużej, aniżeli po zastosowaniu zwykłych odświeżaczy. Należy jednak pamiętać, aby porządnie przewietrzyć kabinę po ozonowaniu dla własnego bezpieczeństwa.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług estetycznej regeneracji wnętrza pojazdu, dzięki którym odzyskasz komfort podróżowania w przyjemnych warunkach.
Wróć na bloga