Co to jest smart repair?

Współcześnie bardzo cenioną wartością jest czas. Ludzie dążą do jego jak najefektywniejszego wykorzystania. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firmy wprowadzają rozwiązania, które spełniają pod tym względem oczekiwania klientów. Przykładem jest usługa realizowana zgodnie z technologią smart repair. Główne zalety to krótki czas realizacji naprawy liczony w godzinach, a nie dniach, a także ograniczenie utraty wartości auta poprzez pozostawienie oryginalnych części, mocowań oraz lakieru.

Kilka słów o technologii smart repair

Smart repair pochodzi od określenia Small Modular Area Repair Technology. Jest to technologia, którą stosuje się w przypadku napraw niewielkich uszkodzeń pojazdu. Czas wykonania usługi zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2-3 godziny. Co więcej, zasadniczą zaletą jest zmniejszenie kosztów przez rezygnację z konieczności wymiany określonego elementu na nowy lub lakierowania całego elementu i cieniowania sąsiadujących. Z określonej usługi mogą skorzystać klienci dysponujący samochodami bez względu na etap użytkowania. W związku z tym nie ma tutaj znaczenia to, czy auto jest nowe, czy używane.

Jakie są zalety usług smart repair?

Użytkownicy aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że prędzej czy później może powstać delikatna szkoda pojazdu, na przykład zarysowania, wgniecenia i tym podobne. I tutaj właśnie z pomocą przychodzi smart repair. Warto podkreślić, że odpryski lakieru i inne uszkodzenia istotnie obniżają wartość estetyczną pojazdu. Osoba, która zdecyduje się na naprawę w ramach smart repair, zwiększy prawdopodobieństwo sprzedaży swojego samochodu w korzystnych cenach usługi i szansach na szybkie zbycie. Między innymi usługi, które wchodzą w skład smart repair to:

  • usuwanie wgnieceń karoserii, rys, zadrapań bez konieczności naruszania lakierowanych powierzchni, np. usunięcie wgniecenia może potrwać raptem około 30 minut, natomiast usuwanie rys i zadrapań przez polerowanie nie więcej niż 90 minut,
  • lakierowanie miejscowe SPOT w czasie ok. 3 godzin,
  • spawanie tworzyw sztucznych, pozwalających przywrócić stan zderzaka do stanu sprzed szkody bez konieczności wymiany,
  • usuwanie ubytków na tapicerce materiałowej, skórzanej i winylowej, a także odprysków na szybach.

Ważne jest to, że jakość tego typu usług jest bardzo wysoka mimo krótkiego czasu realizacji.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie