5 mitów na temat korzystania z pomocy lakiernika

Podczas eksploatacji auta zdarzają się sytuacje, które sprawiają, że powłoka lakieru ulega uszkodzeniu i wymaga naprawy. Wśród wielu kierowców krążą opinie, które mogą zniechęcać do odwiedzenia lakiernika. Przekonajmy się, jakie obawy pojawiają się najczęściej i sprawdźmy, czy są one uzasadnione.

Usługi lakiernicze są drogie

Naprawy lakiernicze często kojarzą się z wysokimi rachunkami. Koszty interwencji lakiernika zależą od skali uszkodzeń i zakresu prac. Jeżeli istnieje możliwość skorzystania z napraw typu SMART, cena okaże się niewielka.

Naprawy lakiernicze trwają długo

Stosowane dawniej technologie zakładały konieczność demontażu elementów przed nałożeniem lakieru. Proces jest pracochłonny, zdarzało się, że pojazd spędzał w serwisie lakierniczym więcej czasu. Dziś wiele defektów można usunąć szybciej dzięki innowacyjnym technikom np. lakierowaniu SPOT. Często operacja będzie więc ukończona w ciągu zaledwie paru godzin.

Ślady naprawy zawsze będą widoczne

Różnice w odcieniu lakieru na elementach świeżo pomalowanych i oryginalnych mogą popsuć estetykę auta. Nowoczesne metody doboru lakieru eliminują te ryzyko. Warunkiem jest korzystanie z usług fachowców.

Nie warto oddawać do lakiernika auta niewielkimi uszkodzeniami

Małe uszkodzenia mogą się znacznie zwiększyć. Prowadzi to do zniszczeń na innych elementach i zwiększa koszty interwencji lakierniczej. Szybka reakcja jest z reguły najtańsza. Technologia SMART rewelacyjnie sprawdza się właśnie w przypadku niewielkich uszkodzeń.

Niektórych defektów nie da się tanio naprawić

W przypadku wielu uszkodzeń można skorzystać z napraw innowacyjnych jak lakierowanie samych rantów drzwi, plastików z warstwą strukturalną czy ćwiartki felg aluminiowych, które są tańsze niż metody tradycyjne. Zależy to jednak od konkretnego przypadku.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie