Usuwanie niezidentyfikowanych zabrudzeń na lakierze

Standardowe zabiegi czyszczenia i mycia samochodu na tradycyjnych myjniach samochodowych nie usuwają zanieczyszczeń trudnych i niestandardowych, a także tych, które trwale połączyły się z powierzchnią auta. Aby je usunąć nie jest potrzebna silna chemia, ale chemia wyspecjalizowana do czyszczenia poszczególnych rodzajów zanieczyszczeń. Zabiegi trzeba przeprowadzić tak, aby usunąć zanieczyszczenia, ale nie uszkodzić powierzchni.

Koniec z uporczywym brudem

Mycie detailingowe przeprowadzane w warsztatach S-PLUS jest zdecydowanie bardziej dokładnym, dogłębnym i szczegółowym myciem niż tradycyjne mycie na myjni samochodowej. W procesie mycia detailingowego usuwane są wszystkie rodzaje zanieczyszczeń jakie pojawiły się na karoserii w toku jej eksploatacji. Usuwane są wszelkie zanieczyszczenia drogowe, kurz uliczny, pył z klocków hamulcowych, plamy ze smoły i asfaltu, lotna rdza, ptasie odchody, ślady po insektach, plamy z żywic syntetycznych i naturalnych, soki z drzew, plamy z farb obcych oraz wszelkie zanieczyszczenia mechanicznie przyczepione do karoserii, nawet te, których pochodzenie trudno określić.

Auto czyste na dłużej

Używana w warsztatach S-Plus długa linia wyspecjalizowanych preparatów pozwala usunąć każde zanieczyszczenie. Takie zabiegi w znaczącym stopniu przywracają połysk czyszczonej powierzchni i przerywają proces degeneracji karoserii wywołany przez znajdujące się na niej zanieczyszczenia. Po zabiegu Auto Detailingu samochód będzie się brudził mniej (wolniej), a brud będzie zdecydowanie łatwiej usuwać. Nie trzeba będzie używać agresywnych środków chemicznych, wystarczą środki o łagodnym działaniu i woda pod niewielkim ciśnieniem. Środki używane w procesach Auto Detailingu oraz efekty pracy nimi są trwałe i nie zostaną zniwelowane poprzez prawidłowe mycie i eksploatację samochodu. Jeżeli proces mycia zostanie przeprowadzony w sposób niewłaściwy, wówczas jego skutki będą nieprzewidywalne. Zaleca się przestrzeganie ogólnych zasad prawidłowego mycia,pamiętając, że po zabiegu Auto Detailingu samochód będzie się brudził mniej (wolniej), a brud będzie zdecydowanie łatwiej usuwać. Nie trzeba będzie zatem używać agresywnych środków chemicznych, lecz wystarczą środki o łagodnym działaniu i woda pod niewielkim ciśnieniem.

Jak to działa?

Zabieg Auto Detailingu przedłuża żywotność elementów samochodu. Usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń przerywa proces degeneracji karoserii wywołany przez znajdujące się na niej zanieczyszczenia. Naniesione preparaty pielęgnujące i konserwujące oraz powłoki ochronne uzupełniają w elementach samochodu utlenione w procesie eksploatacji żywice i oleje, wypełniają mikropory powierzchni, uniemożliwiając wnikanie w nie zanieczyszczeniom. Powierzchnie stają się bardziej gładkie, dzięki czemu brud ma utrudnione przyleganie. Lakier, tworzywa sztuczne, guma opon i uszczelek stają się elastyczne, gładkie, nasyca się ich barwa. Ponownie wyglądają jak w nowym samochodzie.

sieć salonów   zgłoś szkolenie