Czy naprawa uszkodzonej tapicerki o wielkości ok. 5 cm jest możliwa do realizacji w warsztacie S-PLUS?

Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia.

Jeżeli uszkodzeniem jest otarcie na tapicerce skórzanej wskutek mechanicznego kontaktu pomiędzy powierzchniami, to nie ma ograniczeń co do wielkości uszkodzenia. Można naprawić obszar dowolnej wielkości, przywracając jego barwę na całym obszarze.

Jeżeli uszkodzeniem jest rozdarcie, przetarcie, rozerwanie tapicerki na wskroś, wówczas ogranicza się wielkość naprawianego defektu do 2 cm średnicy lub długości uszkodzenia. Nie można zagwarantować powodzenia przy naprawach defektów większych niż 2 cm.

Do najczęściej spotykanych uszkodzeń tapicerki zaliczają się przetarcia, wynikające z długotrwałej eksploatacji materiału oraz dziury wypalone żarem papierosowym. Oczywiście nie przeszkadzają one w codziennym użytkowaniu samochodu, jednak zlekceważone, z czasem mogą się powiększać, co może uniemożliwić ich naprawę. Uszkodzenia tapicerki warto wyeliminować również ze względu na potencjalną sprzedaż samochodu. Wygląd wnętrza ma duże znaczenie dla potencjalnych nabywców.

Dzięki metodzie Smart Repair dostępnej w warsztatach S-Plus możliwe jest nie tylko zamaskowanie ubytku w tapicerce z materiału, weluru czy alcantary, ale nawet odtworzenie jej wzoru, jeżeli taki posiada. W metodzie tej stosuje się wypełnianie specjalnymi włóknami dobieranymi do oryginalnej barwy materiału. Specjaliści S-Plus przeprowadzają również renowację tapicerek skórzanych i skóropodobnych.

Możliwość naprawy tapicerki zawsze powinna być zweryfikowana przez specjalistę z warsztatu S-Plus.