Usunięcie luźnych zabrudzeń oraz plam i zanieczyszczeń trwale związanych ze skórą czyszczonego elementu. Po odczyszczeniu wszystkie skórzane elementy poddane są konserwacji lanoliną, która impregnuje oraz pozwala skórze zachować elastyczność i naturalny wygląd.
W trakcie tego procesu usuwane są luźne zabrudzenia – kurz i pył, przy użyciu sprężonego powietrza i podciśnienia powietrza. Specjalnym preparatem czyszczona jest skórzana tapicerka siedzeń, boczków drzwi oraz elementów wnętrza z wszelkich trwałych zabrudzeń. Zastosowany preparat usuwa wszystkie zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne, nie naruszając lica zewnętrznego ani struktur zewnętrznej i wewnętrznej czyszczonego elementu. Po wyschnięciu wilgoci, wszystkie wyczyszczone elementy są pielęgnowane i konserwowane preparatem o specjalnej formule, zawierającym lanolinę – naturalny wosk wełniany pozyskiwany ze skóry owczej.
W efekcie tych zabiegów, tapicerka skórzana zostaje pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń luźno i trwale z nią związanych. Materiał użyty do jej wytworzenia staje się czysty, ma naturalny wygląd, pozostaje matowym lub błyszczącym identycznie jak w chwili opuszczania fabryki. Skóra nie przyjmuje brudu, jej czyszczenie w przyszłości będzie łatwiejsze. Dzięki właściwemu uelastycznieniu, jej trwałość zostaje wydłużona oraz staje się bardziej odporna na przesuszanie i powstawanie spękań lica zewnętrznego. Wypielęgnowana tapicerka dłużej posłuży i dłużej będzie cieszyć oko użytkownika.