Czy każda rysa na lakierze, to zawsze taka sama naprawa lakiernicza?

Uszkodzenie lakieru samochodowego

To już nie problem! Teraz usuwanie rys z lakieru jest tańsze, a dzięki zastosowaniu metody lakierowania miejscowego – również korzystniejsze dla auta.

Masz uszkodzony lakier na swoim samochodzie i od razu zgłaszasz to do samochodowego warsztatu lakierniczego? To może być duży błąd. Nie każde uszkodzenie wymaga tradycyjnych rozwiązań w zakresie lakiernictwa. Większość uszkodzeń można poddać naprawie technologią lakierowania miejscowego SMART, tzw. SPOT lakierniczy.

Zastosowanie technologii SMART to:

  • oszczędność czasu (naprawa w kilka godzin a nie kilka dni)
  • ograniczenie kosztów (także tych poza samą opłatą/ceną na fakturę lub paragon)

Czym się różni naprawa tradycyjna od naprawy lakierniczej miejscowej opisaliśmy w temacie: Naprawa całego elementu czy naprawa miejsca uszkodzenia.

 

Co składa się na koszt naprawy poza kwotą na fakturze lub paragonie?

Nie zapominaj, że naprawa tradycyjnymi technikami lakiernictwa to także dłuższy czas blokowania auta. Jest to mniej uciążliwe, gdy chodzi o auto osobowe, ponieważ możesz liczyć na auto zastępcze. Gorsza sytuacja jest wówczas, gdy auto posiada wyposażenie specjalistyczne, praktycznie niedostępne w wypożyczalniach. Każdy dodatkowy dzień, a nawet godzina naprawy to realna strata korzyści i pieniędzy. Auto nie pracuje.

Wartość samochodu po naprawie spada tym bardziej, im większy obszar został poddany lakierowaniu. W technologii SMART obróbce podlega jedynie miejsce uszkodzone, a nie cały element. W miejscu nieuszkodzonym pozostaje oryginalna grubość lakieru, a nowa warstwa w miejscu uszkodzenia jest wtapiana w starą powłokę, tak aby nie powstawała kolejna warstwa zwiększająca grubość lakieru. Przy wycenie auta zawsze sprawdzana jest grubość lakieru na wszystkich elementach, właśnie w celu określenia co było naprawiane. Technologia SMART skutecznie ogranicza ryzyko konieczności obniżenia ceny. Można nawet powiedzieć, że podnosi wartość auta po zdarzeniu.