Wypłata za szkodę wystarczy na naprawę i nowy telewizor…

Odszkodowanie kojarzy się nam z dużymi kwotami. Niestety, Towarzystwo Ubezpieczeniowe to nie dobra wróżka, więc nie obdaruje nas dodatkową kwotą pieniędzy, którą będziemy mogli przeznaczyć na naprawę pojazdu i małe przyjemności. Kwota bezsporna, którą wypłaca ubezpieczyciel, nie zawsze wystarcza na przywrócenie auta do stanu sprzed szkody. Trzeba mieć tego świadomość, aby uniknąć rozczarowania.

Wypadek, kolizja i co dalej?

Wypadki i kolizje mogą dotyczyć każdego z nas. Niewiele potrzeba, abyśmy musieli ubiegać się o wypłatę odszkodowania z OC sprawcy lub z własnej polisy AC. Zdrowie i życie są oczywiście najważniejsze, jednak brak samochodu powoduje ogromne problemy. Z tego względu zawsze zależy nam na jak najszybszej likwidacji szkody. Możemy zdecydować się na samodzielne załatwienie formalności i otrzymać odszkodowanie w gotówce lub wybrać coraz bardziej popularną bezgotówkową likwidację szkody. Wówczas rozliczenie odbywa się pomiędzy warsztatem blacharsko-lakierniczym i ubezpieczycielem. To opcja korzystna nie tylko ze względu na możliwość uniknięcia zbędnego stresu i straty czasu. Dlatego, jeśli także musisz zająć się likwidacją szkody, chętnie zajmiemy się naprawą.

Na jaką kwotę odszkodowania można liczyć?

Kwota bezsporna, którą wypłaca ubezpieczyciel, wystarcza jedynie na naprawę powstałej szkody, choć zdarza się, że i tutaj pojawiają się problemy. W wielu przypadkach otrzymane odszkodowanie nie jest wystarczające, aby doprowadzić pojazd do stanu sprzed wypadku. Niestety, ubezpieczyciele kierują się przede wszystkim interesem własnym, co często kończy się długotrwałymi sporami na drodze sądowej.

Choć termin „odszkodowanie” może rozbudzać wyobraźnię i powodować, że zaczniemy planować dodatkowe zakupy, to warto jak najszybciej zejść na ziemię. Nie ma możliwości, aby kwota bezsporna wystarczyła na naprawę pojazdu i zakup nowego telewizora lub pokryła inne dodatkowe wydatki. Odszkodowanie nie wiąże się z żadnymi „gratisami”, nie ma tutaj też mowy o działaniu na korzyść ubezpieczonej osoby w celu dodatkowej rekompensaty związanych z kolizją lub wypadkiem niedogodności. W celu realizacji marzeń lub dokonania od dawna odkładanych zakupów pozostaje wzięcie kredytu, bo otrzymane odszkodowanie na pewno nie pozwoli upiec przysłowiowych dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie