Zobacz, które wgniecenia można usunąć przy zastosowaniu metody SMART Repair.

PDR (Paintless Dent Removal) to naprawa uszkodzeń w technice bezlakierowego usuwania wgnieceń – bez ponownego lakierowania elementów z wgnieceniami, bez szpachlowania, bez szlifowania oryginalnej powłoki lakieru, a w szczególności ingerencji i naruszania fabrycznych, oryginalnych powłok chroniących blachy karoserii przed korozją.

Metoda PDR pozwala usunąć wgniecenia na karoserii, w których nie pękł lakier ani nie została rozciągnięta blacha elementu. Ograniczeniem nie jest wielkość uszkodzenia, ale jego charakter. Ostre załamania, odłożone mocne naprężenia na powierzchni lub brzegach wgniecenia – uniemożliwiają usunięcie wgniecenia w technice PDR. Element kwalifikowany do naprawy tymi metodami nie może być uprzednio szpachlowany. Naprawa elementów lakierowanych naprawczo – może być wykonywana wyłącznie na odpowiedzialność właściciela pojazdu. Profile zamknięte oraz wzmocnienia charakteryzują się ograniczonymi możliwościami naprawy w tej technologii.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania metodą PDR pozwala usunąć wgniecenia małe, większe i duże, o ile spełnione są warunki opisane wyżej. Jeżeli wgniecenia nie spełniają tych warunków muszą być usuwane w sposób tradycyjny: metodami blacharskimi i lakierniczymi – z użyciem szlifowania, szpachli, podkładu i nowej warstwy lakieru bazowego i nawierzchniowego (bezbarwnego).