Renowacja zmatowiałych kloszy lamp?

Efekt super, a co z jego trwałością? Na co należy zwrócić uwagę i o czym powinieneś wiedzieć decydując się na ten zabieg?

Montowane we współcześnie produkowanych samochodach klosze lamp przednich wykonane są z tworzywa sztucznego. Dzięki temu producent może wytwarzać je w skomplikowanych kształtach wykreowanych przez projektantów, są lekkie i mają dużą wytrzymałość mechaniczną. Ale reflektory są narażone na działanie mechaniczne zanieczyszczeń wydostających się spod kół samochodów poprzedzających (piasek, kamienie), na niewłaściwe mycie oraz na działanie promieniowania UV. W efekcie działania niekorzystnych czynników powierzchnia kloszy lamp ulega zarysowaniom, staje się matowa, mniej przeźroczysta, zżółknięta. Pogarsza się jakość świecenia reflektorów – pogarsza się zasięg i widoczność.

Renowacja kloszy lamp przez polerowanieUsuwanie rys z reflektorów. Niewielkie zarysowania można usunąć poprzez polerowanie, ale należy pamiętać, że każde polerowanie zmniejsza grubość zewnętrznej powłoki ochronnej klosza. Jeżeli polerowanie będzie powtarzane lub głębokość zarysowań przekroczy grubość powłoki ochronnej, wówczas zostanie odsłonięta miękka powierzchnia klosza, a to sprawi, że proces degradowania zacznie postępować znacznie szybciej. Po kilku tygodniach eksploatacji reflektora ze spolerowaną powierzchnią ponownie ulegnie on zarysowaniom, zmatowieniu i zżółknięciu. Aby sytuacja ta nie powtarzała się, należy po usunięciu uszkodzeń klosza, zabezpieczyć jego powierzchnię warstwą twardą, odporną na zarysowania i działanie promieniowania UV.

 

Renowacja kloszy lamp tylnychW technologii renowacji kloszy lamp stosowanej w sieci warsztatów S-PLUS, zarysowania usuwane są maszynowo, co zapobiega błędom generowanym przy pracy ręcznej, a odzyskana nieskazitelna powierzchnia klosza zabezpieczana jest twardą, odporną na zarysowania i działanie promieniowania UV warstwą specjalnego dedykowanego lakieru bezbarwnego. Tak zregenerowany reflektor można dalej eksploatować i cieszyć się z jego 100% sprawności. Usuwanie rys z reflektorów jest wykonywane także jako element usług auto detailingu. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z wybranym warsztatem S-PLUS.