Zastosowanie metody PDR w warsztacie S-Plus pozwala usunąć wgniecenia pozostawiając naprawiany element z oryginalnym lakierem, z jego niezmienioną grubością, strukturą i kolorem. Dzięki jej zastosowaniu samochód nie traci na wartości w związku z wystąpieniem szkody i jej usuwaniem jak dzieje się to w przypadku zastosowania tradycyjnej technologii blacharsko-lakierniczej.

Jeżeli element był wcześniej lakierowany naprawczo, ale bez szpachlowania, wówczas można naprawić go bez wahania stosując technologię PDR. Jeżeli lakierowanie naprawcze zostało przeprowadzone prawidłowo, zgodnie z wymogami sztuki, użyto właściwego lakieru, wysuszono / utwardzono poszczególne warstwy, wówczas stosowanie PDR jest możliwe i nie spowoduje uszkodzeń powłoki lakierniczej. Ale jeżeli lakiernik popełnił błąd, to zostanie on ujawniony w trakcie prac techniką PDR. Jeżeli lakier ma niewystarczającą przyczepność to spowoduje to oderwanie się lakieru od prostowanej powierzchni wgniecenia. Jeżeli podczas pierwotnej naprawy została zastosowana szpachla to uniemożliwia to stosowanie technik PDR zarówno metodą klejową jak i metodą wypychania.

Usuwanie wgnieceń metodą PDR na elementach uprzednio lakierowanych naprawczo wykonuje się na odpowiedzialność właściciela/użytkownika pojazdu.

sieć salonów   zgłoś szkolenie