Jedną ze świadczonych przez nas usług są naprawy panelowe. Co się kryje pod tą nazwą? Są to działania polegające na reperacji poszycia karoserii bez ingerencji w konstrukcję nośną pojazdu. Do realizacji napraw panelowych niezbędny jest spoter oraz szereg specjalistycznych narzędzi naprawczych. W ramach tej usługi możliwa jest też naprawa elementów zamkniętych, oparta na metodzie „push and pull”, czyli „pchaj i ciągnij”.

Naprawy panelowe są stosowane m.in. przy naprawie wgnieceń w karoserii, spowodowanych stłuczką czy opadem dużego gradu. Ten rodzaj szkód może nie kwalifikować się do naprawy PDR. Naprawa panelowa jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych napraw blacharskich, które są od niej bardziej pracochłonne i droższe w realizacji. Ponadto naprawy panelowe wykonywane są na samochodzie – bez potrzeby, czasem skomplikowanego, demontażu i ponownego montażu elementów karoserii, dzięki czemu te elementy kosztów nie będą zawyżać kosztorysów naprawy, a także nie ma potrzeby spasowania elementów naprawianych i zagrożeń z tym związanych.

Główne zalety napraw panelowych:

Wykorzystanie najwyższej jakości elementach fabrycznych, które są montowane w samochodach podczas ich produkcji
Dzięki metodzie „push and pull” możliwa jest naprawa tych elementów, które inaczej trzeba byłoby wymienić na nowe
Stosowanie techniki „na klej”
Naprawa elementów aluminiowych
Niższy koszt naprawy w porównaniu z tradycyjnymi metodami
Szybkie i efektywne usuwanie wgnieceń karoserii
Nienaruszanie połączeń konstrukcyjnych karoserii
Bez potrzeby demontażu elementów do naprawy – wszystkie naprawy wykonywane są na samochodzie

Skorzystanie z napraw panelowych to gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy, a do tego zachowane zostają fabryczne elementy karoserii auta. Jeśli są Państwo zainteresowani tą usługą, zapraszamy do naszych warsztatów.

800 800 505
800 800 505
ZNAJDŹ WARSZTAT
ZNAJDŹ WARSZTAT
WYŚLIJ ZAPYTANIE
WYŚLIJ ZAPYTANIE