Jakie prace są wykonywane podczas przygotowania pojazdu do sprzedaży?

Podejmując decyzję o sprzedaży używanego samochodu, większość osób liczy na otrzymanie za niego możliwie wysokiej kwoty. Choć nie można wpłynąć ani na wiek auta, ani na poziom jego wyposażenia, przed sprzedażą da się jednak zadbać o to, by prezentował się on możliwie atrakcyjnie. Jest to o tyle ważne, że większość kupujących zwraca uwagę nie tylko na stan techniczny auta, ale także na jego wygląd. Odwiedzając odpowiedni warsztat blacharsko-lakierniczy można zlecić wykonanie niedrogich zabiegów, które poprawią wygląd szyb, felg i karoserii, a także wnętrza. Dzięki temu w prosty sposób da się wpłynąć na estetykę pojazdu i zachęcić potencjalnych kupujących do wyłożenia nieco większej sumy, niż wówczas, gdyby samochód nie został specjalnie przygotowany do sprzedaży. Przekonajmy się, jakie czynności mogą być wykonane w ramach takiej usługi.

Przygotowanie nadwozia pojazdu

Elementem, na który kupujący zwracają uwagę, jest stan karoserii i powłoki lakierniczej. Jeżeli na blachach występują jakieś wgniecenia, łatwo można się ich pozbyć wykorzystując naprawę PDR. W przypadku zarysowań najkorzystniejsze będzie poddanie wozu procedurze autodetailingu, a więc polerowania lakieru bezbarwnego w celu przywrócenia mu dawnego blasku. Dobrym pomysłem okaże się też zadbanie o stan felg i dokonanie ich renowacji. Warto także usunąć odpryski widoczne na szybie czołowej oraz sprawdzić, czy klosze reflektorów lub ich odbłyśniki nie wymagają odnowienia. W razie pęknięć zderzaków czy spoilerów można pokusić się o ich zespawanie i polakierowanie techniką spot.

Zadbanie o kabinę pojazdu

Do sprzedaży warto też przygotować wnętrze auta. Kluczowe znaczenie ma czyszczenie i naprawa tapicerki, a także usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Dobrze też zastąpić zużyte elementy wyposażenia.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie