Ile kosztuje wycena kosztów naprawy?

Wypadki i kolizje drogowe związane są z procesem likwidacji szkody, który jest niezbędny w celu wyliczenia kwoty należnego odszkodowania. Obowiązkowa polisa OC oraz dobrowolne ubezpieczenie AC nie zawsze gwarantują uczciwą wycenę – i co za tym idzie – odpowiadającą faktycznym kosztom naprawy kwotę odszkodowania. Wyjaśniamy, w jaki sposób dochodzić swoich praw i uzyskać odszkodowanie, które w całości pokryje koszty naprawy samochodu.

Zaniżenie kwoty odszkodowania – co warto wiedzieć?

Coraz częściej dochodzi do sporów pomiędzy ubezpieczycielem oraz poszkodowanym, któremu proponowane jest odszkodowanie w kwocie niewystarczającej na pokrycie kosztów naprawy pojazdu. Ma to związek m.in. z zaniżeniem przez ubezpieczyciela wartości pojazdu w dniu wystąpienia szkody. Takie działanie jest opłacalne dla ubezpieczyciela, bo stosunkowo niewiele osób decyduje się dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Okazuje się jednak, że w 90% przypadków sąd przyznaje rację poszkodowanym, orzekając zaniżenie wysokości odszkodowania i przychylając się do wyceny przeprowadzonej przez niezależnego eksperta. Coraz więcej warsztatów samochodowych oferuje niezależną wycenę oraz pośrednictwo w załatwieniu wszystkich formalności z ubezpieczycielem. Pozwala to uniknąć biurokracji oraz niepotrzebnych wydatków i stresu. Dlatego, jeśli jesteś na etapie przeprowadzania likwidacji szkody i też chcesz ją właściwie wycenić, skorzystaj z naszych usług.

Kiedy skorzystać z wyceny niezależnego eksperta?

Wycena niezależnego eksperta to sposób na uniknięcie konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków, które związane są z wypłatą w gotówce zaniżonej kwoty odszkodowania. Możemy z niej skorzystać, decydując się na wsparcie specjalistów, którzy za nas załatwią wszystkie formalności z ubezpieczycielem. Naszym klientom oferujemy możliwość skorzystania z uczciwej likwidacji szkody nie tylko w sytuacji, gdy korzystają z metody bezgotówkowej. Jeżeli ubezpieczyciel wypłacił w gotówce zaniżone odszkodowanie, to także możemy pomóc – odzyskamy od ubezpieczyciela należną różnicę pomiędzy faktycznymi kosztami naprawy a wypłaconym w gotówce odszkodowaniem. Wycenę specjalisty można zamówić, korzystając z bezpłatnej infolinii lub wypełniając dostępny na naszej stronie formularz.

Ile kosztuje wycena eksperta?

Koszt wyceny uzależniony jest od tego, kto ją zleca. Jeżeli przeprowadzana jest na potrzeby właściciela pojazdu, to nie wiąże się z żadnymi kosztami. Wycena na potrzeby Towarzystwa Ubezpieczeniowego jest odpłatna. W sytuacji, gdy pojazd ma zostać naprawiony po dokonaniu wyceny w naszym warsztacie, to jej koszt redukowany jest do symbolicznej złotówki.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie