Dlaczego warto skorzystać z przygotowania pojazdu w S-PLUS do zmiany użytkownika?

Przygotowanie pojazdu do zmiany użytkownika może dotyczyć dwóch sytuacji, np. zmiany Użytkownika samochodu we flotach. Tzw. auto służbowe może zostać przekazane innemu pracownikowi z różnych powodów. Taka sytuacji wymaga zweryfikowania stanu pojazdu w dniu/chwili przekazania. Powstaje protokół stanu pojazdu. Osoba zdająca zazwyczaj jest rozliczana za uszkodzenia ponadnormatywne, które powstały w czasie jej użytkowania auta. Natomiast osoba przyjmująca auto jest zainteresowana aby jej odpowiedzialność dotyczyła wyłącznie uszkodzeń powstałych po przekazaniu auta. Nasza usługa to wykonanie raportów stanu auta oraz usunięcie uszkodzeń i odświeżenie auta dla nowego użytkownika.

Drugą sytuacją jest przygotowanie auta do odsprzedaży w trakcie wynajmu/leasingu długoterminowego. W takim przypadku stan auta ma wpływ na wycenę kwoty odstępnego dla nowego leasingobiorcy. Nowy klient chce wiedzieć ile zapłaci kar za szkody ponadnormatywne oraz ile zapłaci za usunięcie tych uszkodzeń. Zazwyczaj kwota odstępnego pomniejszana jest o koszt usunięcia szkód ponadnormatywnych lub poprzedni użytkownik usuwa je na swój koszt. S-PLUS wykonuje raport szkód ponadnormatywnych z wyceną ich usunięcia i wykonuje usługę naprawczą z wykorzystaniem technologii SMART.

Jakie są zalety przygotowania pojazdu w S-PLUS do zmiany użytkownika?

Większość osób decydujących się na zakup używanego samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że jedną z ważniejszych kwestii, które powinny przesądzać o wyborze konkretnego auta jest jego stan techniczny – prawidłowe funkcjonowanie wszystkich podzespołów, brak ognisk korozji czy uszkodzeń lakieru. Nie można jednak zapominać o tym, że nawet na racjonalne decyzje wpływają również emocje i skojarzenia osoby, która je podejmuje. Przed sprzedażą pojazdu warto więc skorzystać z pomocy firmy oferującej usługi blacharsko lakiernicze lub zajmującej się kompleksowym przygotowaniem auta do zmiany właściciela, by podnieść jego estetykę i zachęcić potencjalnego nabywcę do wyłożenia większej kwoty. Przekonajmy się, jak można to zrobić.

Przygotowanie karoserii

Najważniejszymi elementami przesądzającymi o wyglądzie pojazdu jest stan jego powłoki lakierniczej oraz felg, zwłaszcza jeśli są one zrobione z aluminium. Przed wystawieniem auta na sprzedaż warto więc zadbać o to, by lakier został starannie wypolerowany, wszelkie wgniecenia usunięte, co będzie szybkie i proste, jeżeli skorzysta się z technologii PDR. Bardzo dobrym pomysłem będzie także renowacja felg, naprawienie ubytków szyb oraz polerowanie kloszy reflektorów. Liczyć się będzie również usunięcie pęknięć zderzaków czy spoilerów.

Zadbanie o wygląd wnętrza

Wielu kupujących zwraca uwagę również na to, jak prezentuje się wnętrze pojazdu. Przed zaoferowaniem pojazdu potencjalnym chętnym dobrze będzie zdecydować się na czyszczenie tapicerki oraz uzupełnianie jej braków – rozdarć, przetarć bądź odbarwień. Ważne też, by zadbać o elementy deski rozdzielczej, podsufitkę czy boczki drzwi. Znaczenie będzie miało również usunięcie nieprzyjemnych zapachów i zabrudzeń oraz wywabianie plam lub uzupełnienia wyposażenia.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie