Czy warto kupić auto po gradobiciu?

Kupno samochodu to zwykle duża inwestycja, dlatego wiele osób szuka różnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Jednym z nich jest zakup auta uszkodzonego przez grad. Czy jednak warto zdecydować się na taki krok? W tym artykule przyjrzymy się plusom i minusom kupna samochodu po gradobiciu, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Korzyści z zakupu auta po gradobiciu

Na pierwszy rzut oka, główną zaletą zakupu samochodu uszkodzonego przez grad jest niższa cena. Auta te są zwykle sprzedawane z dużym rabatem, co może być bardzo kuszące dla osób mających ograniczony budżet. Dzięki temu możemy nabyć auto z dobrym wyposażeniem w atrakcyjnej cenie. Oczywiście warto pamiętać, że naprawa takiego pojazdu również będzie generować koszty, ale często i tak wychodzi taniej niż zakup nowego auta.

Kupując auto po gradobiciu, masz szansę na negocjowanie jeszcze niższej ceny. Sprzedawcy często chcą pozbyć się takich samochodów jak najszybciej, więc mogą być bardziej skłonni do ustępstw cenowych. Warto także zaznaczyć, że uszkodzenia powstałe w wyniku gradobicia są zwykle tylko powierzchowne.

Ryzyko związane z zakupem auta po gradobiciu

Mimo wymienionych korzyści warto również zwrócić uwagę na pewne ryzyka związane z zakupem samochodu uszkodzonego przez grad. Chociaż samochody po gradobiciu są tańsze w zakupie, warto pamiętać o kosztach naprawy. W przypadku poważnych uszkodzeń karoserii, konieczne może być jej wymienienie lub przeprowadzenie prac blacharskich.

Jednak dobry blacharz samochodowy z pewnością szybko i sprawnie usunie wgniecenia spowodowane gradobiciem. Dzięki wykorzystaniu metody klejowej (Glue Puller) i metody wypychowej (PDR) jest możliwe szybsze i tańsze wyciągnięcie wgnieceń.

Kupując auto po gradobiciu, musisz liczyć się z tym, że producent może odmówić udzielenia gwarancji na takie auto. Warto więc dokładnie sprawdzić warunki gwarancji przed podjęciem decyzji o zakupie.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie