Czy naprawa szyby samochodowej jest bezpieczna?

Niewielkie odpryski, które pojawiają się na szybach samochodowych, nie muszą wiązać się z koniecznością ich wymiany. Nie oznacza to jednak, że powinno się je ignorować, bo mogą prowadzić do pęknięcia szyby. Jest sposób na to, aby uniknąć sporych wydatków, które związane są z wymianą szyb samochodowych i jednocześnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wyjaśniamy, dlaczego naprawa szyb jest dobrym wyborem i ile dzięki niej można zaoszczędzić.

Jakie uszkodzenia szyb samochodowych można bezpiecznie naprawić?

Uszkodzenia szyb samochodowych powstają nie tylko w wyniku kolizji lub wypadków drogowych. Często dochodzi do nich w wyniku nagłych zjawisk atmosferycznych lub nieuwagi, która może słono kosztować. Nawet niewielki kamyk ze żwirowej drogi może wyrządzić spore szkody i spowodować, że na szybie pojawi się odprysk. W takim przypadku najlepszym wyborem jest udanie się do specjalisty w celu naprawy uszkodzenia. Niestety, nie wszystkie uszkodzenia szyb mogą zostać naprawione – jeżeli średnica odprysku przekracza 20 mm lub znajduje się on zbyt blisko krawędzi szyby (5-10 cm), to trzeba liczyć się z koniecznością jej wymiany. Ważne: im dłużej szyba pozostaje uszkodzona, tym większe ryzyko, że niewielka odprysk zamieni się w sporą rysę, która uniemożliwia korzystanie z pojazdu – jazda z pękniętą jest nie tylko niebezpieczna, ale także wiąże się z ryzykiem otrzymania mandatu karnego oraz zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Czy wymiana szyby w samochodzie jest bezpieczna?

Jeżeli średnica i miejsce, w którym pojawił się odprysk, na to pozwalają, to naprawa szyby samochodowej w profesjonalnym warsztacie jest jak najbardziej bezpieczna. Wypełnienie powstałych na szybie ubytków pozwala przywrócić szybie pierwotne parametry techniczne i optyczne. Co więcej, jest to znacznie tańsze rozwiązanie, które w żaden sposób nie wpływa na komfort i bezpieczeństwo korzystania z pojazdu. Decydując się na naprawę odprysku na szybie, nie musimy martwić się nieplanowanymi, dużymi wydatkami. Regeneracja szyby w samochodzie jest nawet o 90% tańsza niż jej wymiana, co pozwala na niemałe oszczędności. Naprawa szyby w samochodzie powinna być zawsze zlecana fachowcom. Zanim udamy się do warsztatu samochodowego, najszybciej jak to możliwe zaraz po zauważeniu odprysku, trzeba zabezpieczyć ubytek, zaklejając go np. zwykłą biurową przezroczystą taśmą klejącą, która zapobiegnie jego zabrudzeniu. Zabrudzenia minerałami nie usuniemy podczas naprawy i pozostanie ono we wnętrzu, powodując powstanie po naprawie tzw. mgiełki, która jest niedopuszczalna zwłaszcza w strefie kierowcy.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie