Co obejmuje naprawa elementów karoserii w technologii SMART?

Drobne uszkodzenia karoserii zdarzają się każdemu: od delikatnych kolizji, których efektami są obtarcia i wgniecenia, poprzez zarysowania spowodowanie niewłaściwym myciem auta, aż po niszczycielskie dla karoserii gradobicia. Zastosowanie innowacyjnych napraw SMART pozwala usunąć podobne usterki niezwykle szybko, a często również znacznie taniej niż w przypadku tradycyjnych metod. W poniższym artykule prezentujemy oferowane przez nasze warsztaty usługi blacharsko-lakiernicze polegające na naprawie uszkodzonych elementów karoserii z wykorzystaniem technologii SMART.

Naprawa wgnieceń metodą PDR

Jedną z najczęstszych usterek karoserii są nieestetyczne wgniecenia, które mogą pojawić się po gradobiciu oraz w wyniku drobnej kolizji. Usunięcie ich z wykorzystaniem klasycznych metod wiąże się z koniecznością ponownego lakierowania, czasochłonnego i zwiększającego cenę usługi – zastosowanie naprawy SMART pozwala tego uniknąć. Innowacyjna metoda PDR umożliwia usunięcie wgnieceń szybko i skutecznie, bez konieczności ponownego lakierowania oraz demontażu naprawianych elementów.

Wykorzystuje się ją na dwa sposoby. Pierwszym jest tak zwane „masowanie” blachy, czyli wypychanie wgnieceń od wewnątrz, przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Drugim jest metoda „na klej”, która polega na mocowaniu w miejsce wgniecenia specjalnego uchwytu i wyciąganiu blachy, przywracając jej pierwotny kształt.

Lakierowanie SPOT

Klasyczne metody uzupełniania ubytków lakierze, takich jak rysy i obtarcia, zakładają ponowne malowanie całego elementu. Niejednokrotnie okazuje się to konieczne, ale jest również czasochłonne i dość inwazyjne. W przypadku niektórych, zwłaszcza drobnych ubytków można zastosować zamiast tego lakierowanie SPOT, które jest znacznie szybsze i nawet 60% tańsze od naprawy tradycyjnej. Polega na miejscowym nakładaniu lakieru na obszarze niewiele większym od uszkodzenia. Dzięki temu nie trzeba demontować elementu, a pozostawienie w dużej mierze oryginalnej farby i poprawnie wykonane cieniowanie sprawiają, że efekt zabiegu pozostaje praktycznie niewidoczny.

Wróć na bloga
sieć salonów   zgłoś szkolenie