5 zalet wykorzystania naprawy panelowej
Samochody dość często ulegają rozmaitym uszkodzeniom karoserii, które powstają w wyniku szkód parkingowych, stłuczek czy większych kolizji. Tradycyjne metody naprawy powodowały, że właściciel auta musiał się liczyć z długim czasem oczekiwania na ukończenie niezbędnych prac, a także dużym wydatkiem. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii blacharsko-lakierniczych sposób naprawy będzie jednak zależał od skali zniszczeń. Profesjonalny serwis blacharski dobierze metodę postępowania tak, by klient odczuł ją w jak najmniejszym stopniu. Jednym z rozwiązań cieszących się szczególnie dużą popularnością będzie naprawa panelowa. Przekonajmy się, na czym polega i sprawdźmy, jakie są jej główne zalety.
Na czym polega naprawa panelowa?
Naprawa panelowa jest wykonywana wówczas, gdy nie doszło do przerwania ciągłości blachy ani jej sprasowania. Polega ona na wyciąganiu wgnieceń za sprawą specjalnego urządzenia nazywanego spotterem. Pozwala on na zgrzanie z blachą auta uchwytu, który będzie podczepiony do tzw. pullera, a więc elementu pociągającego mechanicznie obszar wgniecenia z wykorzystaniem znajdujących się na powierzchni punktów podparcia aż do momentu, gdy za sprawą plastyczności blach odzyska on dawny kształt. Po całej operacji powstałe zgrzeiny mogą być bardzo łatwo zerwane.
Dlaczego warto skorzystać z naprawy panelowej?
Naprawa panelowa oznacza niższy koszt ze względu na brak konieczności wymiany elementu lub jego pracochłonnego tradycyjnego prostowania. Będzie też zrealizowana w znacznie krótszym czasie, a co za tym idzie, pojazd szybciej wróci do swego właściciela. Korzyścią z naprawy panelowej będzie także bardzo wysoka jakość wykonania prac. Plusem tej technologii okaże się również zachowanie oryginalnego zabezpieczenia antykorozyjnego blachy poszycia.
Wróć na bloga